Představujeme nové vícesložkové hnojivo Polysulphate

Obsah čtyř makroživin a nízký dopad na životní prostředí jsou hlavní přednosti hnojiva Polysulphate, které představuje výhodné řešení výživy pro všechny plodiny i typy půd.

Polysulphate je nové vícesložkové hnojivo, které se těží v podobě přírodního minerálu polyhalitu ve Velké Británii. Jedná se o výjimečný produkt, který v jediném přírodním krystalu obsahuje čtyři makroživiny: síru, hořčík, draslík a vápník, konkrétně 48 % SO3, 14 % K2O, 6 % MgO a 17 % CaO, to vše ve formě síranů. Těží se z vrstev v hloubce 1200 m pod hladinou Severního moře u anglického pobřeží, v dole společnosti ICL v Boulby. Žíla vysoce kvalitního polyhalitu zde byla objevena v roce 2010 pod stávající vrstvou sylvinitu, který se těží pro výrobu chloridu draselného (KCl). Jedná se vůbec o první důl na polyhalit na světě.  Na rozdíl od smíšených či kombinovaných hnojiv se Polysulphate dodává ve své přírodní podobě. Po vytěžení se pouze drtí, třídí a pytluje. Výrobní proces nezahrnuje žádnou chemickou separaci či jiné průmyslové postupy.

Jako přírodní krystalická látka se Polysulphate začne ihned po aplikaci pomalu rozpouštět a postupně uvolňovat obsažené živiny do půdy, odkud je mohou rostliny snadno přijímat. Je zajímavé, že specifický průběh rozpouštění tohoto hnojiva plně odpovídá postupným nárokům rostlin na výživu, čímž se snižuje riziko vymývání živin při vyšších srážkách či pravidelné závlaze.

Polysulphate je ideálním zdrojem živin pro všechny plodiny, zejména pro brukvovité, obiloviny, luskoviny, polní zeleninu i pícniny, kterým dodá potřebnou dávku síry, hořčíku a vápníku a rovněž i podstatnou část nezbytného draslíku. Dalším pozitivem je nízký obsah chloridů a tím pádem i velmi nízký index zasolení. Dobře se hodí pro plodiny citlivé na obsah chloridů v půdě, jako je tabák, réva vinná a další ovoce. Polysulphate má neutrální pH a nemá proto žádný vliv na půdní reakci.

Protože se jedná o 100% přírodní hnojivo, Polysulphate snadno splňuje kritéria pro použití v ekologickém zemědělství a nezbytný certifikát již získal v řadě evropských zemí, v Kanadě i USA.

Polysulphate se dodává v granulované i práškové formě. Používá se buď jako přímé hnojivo, či ve směsi. Polysulphate s granulemi o velikosti 2-4 mm se velmi snadno a dobře aplikuje běžnými rozmetadly až do vzdálenosti 36 m. Je ideální ke kombinované aplikaci s přímými dusíkatými hnojivy. Rovněž ho mohou využít další průmysloví výrobci k produkci smíšených hnojiv.

Polysulphate je ideálním řešením nejen pro biopěstitele ale rovněž i pro běžné zemědělce, kteří hledají cenově výhodný a zároveň ekologický zdroj živin pro svoje plodiny. K mnoha výhodám se nově řadí i velmi nízká uhlíková stopa. Výsledky nejnovější studie ukázaly, že uhlíková stopa hnojiva Polysulphate je výrazně nižší než u ostatních běžných hnojiv a v porovnání např. s dusičnanem amonným činí pouhý zlomek. Jedná se tedy o hnojivo s nízkým dopadem na životní prostředí, které je navíc účinné a spolehlivé.*

Více informací o hnojivu Polysulphate naleznete na www.polysulphate.cz.

 

ICL Innovative Ag. Solutions,

Česká republika a Slovensko,

Ing. Vít Chmel, MBA,

Tel.: +420 602 446 950

vit.chmel@icl-group.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down