06.03.2001 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Popularní elektrické pásové pily

Firma Wood-Mizer rozšiřuje svou řadu elektrických pásových pil na střídavý elektrický proud 380 V vzhledem k popularitě, s níž se setkaly v celé Evropě od svého uvedení na trh v roce 1999. Pily byly původně vyvinuty pro potřeby většiny východoevropských majitelů Wood-Mizer pracujících v trvalých závodech ve střední a východní Evropě a také pro velkou menšinu působící v západní Evropě.

Takoví podnikatelé nevyžadují flexibilitu ani mobilitu, kterou zaručuje většina z 25000 dieselových a benzínových mobilních pásových pil Wood-Mizer pracujících po celém světě. Elektrické pásové pily na střídavý elektrický proud 380 V jsou tišší, snáze se udržují a přitom jsou stále velmi výkonné. Kromě toho jsou nové verze ještě bezpečnější, jednodušší a pohodlnější jak pro obsluhu, tak pro servis a údržbu. Nové verze nepotřebují spojkovou páku, což zjednodušuje a zpevňuje jejich konstrukci a usnadňuje servis. Rovněž se tím zvětšuje pohodlí obsluhy - operátora. Bezpečnost dále zvyšují elektromagnetické brzdy v hlavním motoru, které dokážou zastavit motor i list pily během jediné sekundy.
Nový ovládací panel umožňuje obsluhovat téměř všechny funkce: pojezd a zdvih řezné hlavy pásové pily; spouštění pilového listu pily; odkorňování a mazání listu. Hydraulické funkce jsou i nadále ovládány z hydraulické skříně. Pojezd a zdvih řezné hlavy pásové pily,spouštění pilového listu a odkorňování jsou zajišťovány 380 V třífázovými elektrickými průmyslovými motory. Stejně tak se třífázovým elektrickým motorem ovládá hydraulická manipulace s kmenem (zvedání, přítlač, otáčení a přizvedávání). Díky své jednoduché a trvanlivé konstrukci se pily hodí do nepřetržitých provozů, a to i v drsných podmínkách. Stejně jako dieselové a benzínové verze jsou i elektrické pily na střídavý elektrický proud 380 V vybaveny hydraulickým zařízením pro manipulaci s kmeny s třífázovým elektrickým motorem.
Tyto elektrické pily jsou rovněž dodávány ve standardním nebo „Super“ provedení, což znamená větší rychlost pojezdu a zdvihu řezné hlavy pásové pily, silnější elektrický motor a tím i vyšší výkon pro manipulaci s kmeny ovládané hydraulikou. Odkorňovací zařízení dodávané na přání odstraňuje kůru a prodlužuje životnost pilového listu pily. Mazací systém listu „LubeMizer“ (taktéž na přání) zajišťuje rovné a přesné řezy i u dřeva s vysokým obsahem mízy.

Další informace obdržíte na adrese: Wood-Mizer Servis s.r.o.
339 01 Klatovy-Luby 91
Tel./fax:0186/312220

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
Tel./fax:0627/322443

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down