23.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomáhají rostlinám hned od začátku

Příjemnou příležitostí pro osobní setkání se svými zákazníky byla celostátní výstava Naše pole pro společnost AMALGEROL CZ, s. r. o. Hlavním produktem nabízeným zemědělcům je přípravek Amalgerol Premium. V nabídce ale najdeme také pevná a kapalná hnojiva a dvě novinky – Amalgerol Essence a Amalgerol Starter.

Jak zdůraznil Ing. Josef Novotný, v nabídce solečnosti Amalgerol CZ je pomyslnou vlajkovou lodí přípravek Amalgerol Premium. Jeho předností je univerzálnost v použití, kde funguje jak na rostliny, tak na půdu a navíc jej celá řada zemědělců využívá i jako smáčedlo. Na jaře je proto jeho aplikace vhodné kombinovat s jiným ošetřením. Jedná se o čistě přírodní preparát, který lze bez problémů použít i do ekologického zemědělství.

Pro využití celého potenciálu popisovaného přípravku je nejlepší ho aplikovat na vzcházející rostliny, doporučoval Ing. Novotný. V případě řepky to může být ve fázi pátého až šestého listu. Amalgerol Premium se může aplikovat společné s herbicidem nebo při regulaci růstu a u obilnin doporučuje firma fázi čtyř listů, což odpovídá postřiku s herbicidem. Podzimní dávka by se měla pohybovat kolem 2,5 litru na hektar. Na jaře Amalgerol Premium pomáhá k rychlejší regeneraci rostlin. Doporučená dávka je v takovém případě 5–6 litrů na hektar.

Vedle účinku na rostliny pozitivně ovlivňuje také mikroedafon a tím život v půdě vůbec. Lépe se pak rozkládají posklizňové zbytky a pro rostliny důležité prvky se dostávají do přístupnějších forem. Zároveň tak dochází k lepšímu vývoji kořenového systému a to je velmi dobré protistresové opatření.

Jednou z novinek představovaných na výstavě Naše pole byl přípravek Amalgerol Essence. Podle slov Ing. Novotného se jedná podobně jako v případě Amalgerolu Premium o přípravek s biostimulačním účinkem na rostliny i půdu. Jedná se o koncentrovanější formu oproti prvně jmenovanému přípravku. To umožňuje nižší dávky vody i samotného biostimulantu.

Druhou novinkou je Amalgerol Starter. To je startovací hnojivo, které se aplikuje při setí plodiny. Amalgerol Starter poskytuje vše, co potřebují malé rostlinky těsně po vyklíčení. Nové hnojivo obsahuje přípravek Amalgerol Essence, také menší množství dusíku, draslíku, vápníku, síry železa a zinku a také vyšší podíl fosforu a hořčíku, což jsou prvky, které poskytnou mladému porostu podmínky pro tvorbu bohatého kořenového systému. Amalgerol Starter je vhodný pro všechny řádkové plodiny, jako jsou cukrovka, slunečnice, sója nebo také brambory, polní zelenina a dýně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down