Ples maturitních ročníků na Mělníku

Na samém konci plesové sezóny uspořádali svůj reprezentační ples i studenti Vyšší odborné školy zahradnické a Střední zahradnické školy Mělník. Pro návštěvníky byla kromě možnosti protáhnout si těla při příjemné muzice připravena zajímavá květinová show.

V průběhu slavnostního večera v nazdobených prostorách zámku Mělník bylo představeno patnáct různých květinových modelů. Ty i výzdobu sálu si vzali na starost studenti, kteří navštěvují vazačský kroužek či floristický blok, pod vedením Ing. Radky Pšeničkové.

Jako modelky se předvedly studentky mělnické střední školy. Šaty pro ně zapůjčila návrhářka Eva Černá-Hrachovcová. Ta patří mezi elitu módních tvůrců, navrhovala velké večerní toalety například pro II. vicemiss ČR Jitku Kocurovou na soutěž Miss Universe 2000, kolekci šatů pro I. vicemiss ČR Šárku Sikorovou do Japonska či toaletu pro Helenu Houdovou na Miss tisíciletí. Třetím rokem bude oblékat finalistky z celého světa na soutěži Miss World Neslyšících.

Celkové náklady na doplňkový a technický materiál nebyly vysoké, po rozebrání bude použit na nácvik ve floristických cvičeních. Živé květy darovali přímo sponzoři. Nejčastěji se v aranžmá objevovaly květy chryzantém, Phalaenopsis, gerbery a karafiáty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *