Pestrá prezentace v Paříži

Po více než čtyřicet let plní veletrh Sial klíčovou roli mezi akcemi zemědělského a potravinářského sektoru. Úspěch přehlídky leží mimo jiné i ve schopnosti reagovat na aktuální trendy a změny marketingových aktivit. Pětidenní přehlídka na severním výstavišti Villepinte nedaleko Paříže přinesla i letos mnoho zajímavého ve čtyřech hlavních tématech: inovace, trendy a design, přírodní produkty a výživa, udržitelný rozvoj a víno a vinařství.

Letošní již 23. přehlídky se zúčastnilo asi 5,5 tisíce vystavujících zhruba ze stovky zemí, kteří se prezentovali v rámci devatenácti sekcí potravinářských výrobků. Svou plochu obsadila i přehlídka českých firem ve společné expozici v čele s Ministerstvem zemědělství ČR a Státním zemědělským a intervenčním fondem. V rámci soutěže o světové potravinářské inovace získala v celosvětové konkurenci jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové příčky. Počet návštěvníků z řad profesionálů z celého světa vyšplhal ke 150 tisícům.
V rámci Sialu představili zástupci španělské provincie Andaluzie veletrh ExpoAgro Almeria. Na konci listopadu nabídne přehlídku spojenou s produkcí, zpracováním a prodejem ovoce a zeleniny. Veletrh přinese možnost seznámení se s nejnovějšími technologiemi, novinkami v sortimentu či informacemi z výzkumných projektů. Hlavní pozornost bude věnována biologickému pěstování šetrnému k životnímu prostředí.
ExpoAgro Almeria se koná od 27. do 29. listopadu (kde????) a je společným projektem andaluzské rady a producentů ovoce a zeleniny, kteří jsou základním pilířem ekonomiky tohoto regionu. Nabízí kvalitní produkty pěstované s minimálním využitím chemických látek nahrazenými především přípravky biologické ochrany. Více než polovina produkce jihošpanělských farmářů se exportuje do Francie, Německa, Itálie, Velké Británie či Nizozemska.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *