Pesticidy přicházejí také z východu

Japonsko je pro mnohé z nás stále krajinou neznámou až exotickou, přestože hlavně japonské elektronické výrobky bereme již jako samozřejmost. Ze země vycházejícího slunce jsou ale i některé přípravky na ochranu rostlin používané na našich polích a v našich ovocných sadech – například Topsin-M nebo Mospilan.

Zatím se na náš trh dostávaly prostřednictvím společnosti Sumitomo Corporation, která obchoduje ve střední a východní Evropě přes marketingovou síť holdingu Summit Agra Europe, jenž má sídlo ve Velké Británii. Po pádu Východního bloku vzniklo v roce 1992 první zastoupení v Maďarsku, následovaly Polsko, Rumunsko, Ukrajina a Bulharsko.
Jelikož Česká republika a její zemědělství se jeví pro japonské podnikatele jako velmi perspektivní partner, založili letos na jaře nový subjekt – dceřinou společnost Sumi Agro Czech, s. r. o. Vzhledem k této významné události a také u příležitosti státní návštěvy japonského císaře a císařovny u nás se nejdůležitější partneři Sumitoma Corporation sešli v Praze s našimi obchodníky působícími na trhu s pesticidy.
Pan Susumu Fukada, prezident nové společnosti, ve svém vystoupení zdůraznil, že si od činnosti nové firmy mnohé slibuje a že zatím jsou výsledky jejího krátkého působení na českém trhu velmi dobré. Mateřská společnost se bude snažit vytvořit pro své české partnery co nejlepší podmínky. Prvním konkrétním výstupem spolupráce by měla být registrace nového fungicidu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *