Pěkné porosty na poli zemědělce zaujaly

Hlavním tématem 10. polního dne v Přešticích byl aktuální prodejní sortiment obilnin a řepky firmy VP AGRO, spol. s r. o. Návštěvníci se seznámili s novinkami letošního roku RGT Ponticus, RGT Premiant a RGT Sacramento patřící do segmentu odrůd ozimé pšenice a také s velmi žádanou odrůdou RGT Reform. Na předváděcí ploše odborný výklad doplnili zástupci firmy TIMAC AGRO CZECH s. r. o., kteří hovořili o možnostech využití hnojiv ve výživě rostlin.

Zajímavou novinkou pro letošní rok je RGT Ponticus, ozimá pšenice s potravinářskou kvalitou E. Podle Marcely Shejbalové, manažerky zahraničního obchodu a marketingu osiv firmy VP Agro, šlo v roce 2016 o nejmnoženější odrůdu pšenice v Německu v segmentu elitních odrůd, která vyniká vysokým číslem poklesu a jeho vysokou stabilitou, vysokou mrazuvzdorností a výbornou odolností vůči poléhání.

Další novou odrůdou v nabídce firmy je RGT Premiant (Bodyček x Bohemia). Registračními zkouškami prošla s vysokou E kvalitou. Díky vynikající mrazuvzdornosti je odrůda vhodná do oblastí s menší sněhovou pokrývkou. Protože má vyšší stéblo, doporučuje se regulovat porost při pěstování. Výnos tvoří zejména produktivitou klasu.

Třetí z novinek, ozimá osinatá pšenice RGT Sacramento, pochází z francouzského šlechtění. Podle Jakuba Říčaře, obchodního zástupce firmy VP Agro, poskytuje vysoký výnos zrna v kvalitě B/C. Výši výnosu odrůda potvrdila při své registraci na ÚKZÚZ. Rostliny jsou nízké s odolností vůči poléhání.

K vidění byly také dva porosty založené ze směsi odrůd: RGT Reform + RGT Rebell a směs dvou osinatých pšenic RGT Sacramento +Viriato.

Více informací přinese měsíčník Úroda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *