Otevřeli nové středisko v Bříství

Deset let fungovala pražská pobočka společnosti Adam – zahradnická a. s. nedaleko Prašného mostu. Areál nabízel mnoho výhod. Umístění ve vzrostlé zeleni a nedaleko jednoho z dějišť české historie přinášelo velmi příjemné prostředí. Ke změně je donutila nedostatečná prostorová kapacita, špatná dopravní dostupnost a výstavba tunelu Blanka.

Pražská pobočka se musela přesunout koncem roku 2007.

Nově vystavené středisko
A aby to neměli jednoduché, stěhovali se vlastně nadvakrát. Na konci roku 2008 na provizorní pronajaté plochy v obci Bříství. Až po roce se stěhovali do vlastního, nově vybudovaného areálu u stejné obce. Původně pole se tak během dvou let přeměnilo na funkční prodejní areál. Nová adresa střediska Praha přinesla ideální polohu hned u sjezdu z hradecké dálnice D11, dostatek prostoru k manipulaci i uskladnění rostlin.
Na ploše bezmála dvou hektarů zaujímá okolo 8000 metrů čtverečních vlastní prodejní plocha pro kontejnerované dřeviny a písková plocha pro balové jehličnany. Dalších bezmála osm tisíc metrů by měla obsadit zakládka balových rostlin, kompost a skládka substrátu. Necelé dva tisíce metrů jsou věnované manipulační ploše pro třídění, kompletaci a nakládku zboží. Napojení na labský závlahový systém umožňuje od dubna do října bezproblémovou zálivku a v případě výpadku je k dispozici záložní studna.
Větší plocha areálu umožňuje nově i nabídku substrátů, mulčovací kůry a hnojiv. Společně s dříve nabízenými kotvícími systémy Gefa, mulčovacími plachetkami, protikořenovými fóliemi, kůly a jutou tak v tomto středisku nabídnou veškerý materiál pro realizace zahradních ploch. Z produkce nizozemské společnosti Barenbrug pochází nabízená špičková travní osiva. Novinkou je rozšíření nabídky o travní koberce.

Ideální poloha
V novém středisku v Bříství pracuje šest zaměstnanců a na sezónu jsou najímáni brigádníci. Sídlo firmy je stále v moravských Lelekovicích. Zde pracuje šest zaměstnanců v čele s ředitelem společnosti Ing. Martinem Hádkem.
Zákazníci jistě ocení umístění nově vybudovaného areálu – v srdci polabské zahradnické oblasti, pouhých osmnáct kilometrů od Prahy a přímo u sjezdu z dálnice D11 u Bříství. Příjemný je i dostatečný prodejní prostor. Plocha pro nákup rostlin v kontejnerech funguje jako samoobslužná, zákazník sám si vybere a případně naloží rostliny na vozík a přesune k pokladně. Pokud jde o nákup větší, vybrané rostliny pouze umístí na zpevněnou plochu, odkud je odveze některý z pověřených zaměstnanců společnosti Adam. K případné asistenci na prodejní ploše je k dispozici prodejní personál, který o tuto plochu pečuje a přesně ví, kde a které rostliny jsou v tuto chvíli k dispozici. Po odvezení rostliny se štítky jednotlivých rostlin naskenují, na jejich základě se vypracuje potřebná předávací dokumentace a rostliny mohou být odvezeny.
Funguje i možnost nákupu bez návštěvy prodejních ploch – po telefonické nebo e-mailové objednávce.

Především vzrostlé dřeviny
Nabídka sortimentu společnosti Adam – zahradnická se nemění. Tradičně nabízí okrasné dřeviny všech druhů a velikostí. Specialitou společnosti jsou vzrostlé stromy a solitéry, alejové a jehličnaté stromy nadstandardního vzrůstu. Umí reagovat na přesné požadavky zákazníků a v průběhu sezóny v průměru do deseti dnů dodat požadované zboží. Pokud se jedná o opravdovou specialitu a rozpočet zakázky to dovoluje, je možné navštívit se zákazníkem vytipované zahraniční školky a zboží s ním na místě vybrat. Za patnáct let působení společnosti Adam na trhu mají obrovský přehled, co jaká školka nabízí a v čem jsou její přednosti.
Prodej dřevin je určen pouze pro zahradnické profesionály a zahradnická centra. Své brány firma zavírá neprofesionálům i nespecializovaným maloobchodním prodejcům.

Zboží českých producentů
Mezi dodavateli figurují školky z evropských školkařských velmocí, jako jsou Nizozemsko, Belgie, Německo a Itálie. Každá z těchto školek se specializuje na nějaký určitý sortiment a úkolem zaměstnanců společnosti Adam – zahradnická je neustálá orientace v jejich širokém sortimentu.
Oproti dřívějším letům se postupně zvyšuje počet českých dodavatelů. Před třemi roky od nich pocházela pouze zanedbatelná část, dnes přichází od domácích producentů zhruba polovina zboží. Nejčastěji od nich nakupují kontejnerované dřeviny o velikostech od tří do pěti litrů, balové jehličnany a popínavé rostliny. Výhodou dodávek z Čech je kratší dodací termín a transport.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *