28.07.2016 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osivo připravené pro rychlý start

Společnost SESVanderHave International B.V. patří mezi přední firmy, které na českém trhu nabízející na našem trhu odrůdy cukrovky. Jejich Úúspěch těchto odrůd vychází z dobré práce šlechtitelů. Kvalitní příprava osiva a jeho fungicidní a insekticidní moření je standardem. Navíc je osivo od této společnosti upraveno tak, aby byl zajištěno rychlé a rovnoměrné vzcházení.

Podle zástupce společnost SESVanderHave Ing. Radana Zachrdly se popisované odrůdy cukrovky mohou pochlubit vynikající polní vzcházivostí. Zajišťuje to několik faktorů. V prvé řadě to je kvalitní genetický základ odrůd. Na vitalitu osiva má také vliv kvalitativní požadavky při výrobě semen. Společnost SESVanderHave navíc upravuje své osivo technologií StartUp. Jedná se o aktivaci osiva, která má vliv na rychlejší a stejnoměrný začátek vegetace každé rostliny.

V souvislosti s představením nabídky nás Ing. Zachrdla upozornil na dvě odrůdy. Amulet se může pochlubit největším ekonomickým výnosem podle výsledků ze Seznamu doporučených odrůd v letech 2013 až 2015. Amulet se hodí jak pro velmi ranou sklizeň, tak pro pozdní termíny. Tato cukrovka je určena pro zahájení řepné kampaně. Neplatí ovšem již dříve zdůrazňovaná zásada, že po brzkém dozrání raná odrůda již nepokračuje v růstu a výnos, ani cukr se netvoří. To změnilo nové šlechtění, jehož produktem je také Amulet. Podmínkou pokračujícího růstu je zdravý chrást a dostatečná výživa rostlin.

Druhou, blíže představenou odrůdou, je novinka letošního roku – cukrovka Etalon. Již po dvou letech tato odrůda prošla registrací, což ukazuje na její výjimečné vlastnosti. U obou variant ošetření, ať už to bylo s fungicidním ošetřením, nebo bez něj, dosáhl Etalon v obou letech nejlepšího výnosu mezi zkoušenými odrůdami. Předností Etalonu je také zvýšená tolerance vůči cerkospoře.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down