06.06.2019 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odrůdy řepky pro Pardubický kraj

Společnost Agrofinal spol. s r. o. uvedla na trh v České republice hybridní odrůdu ES Imperio, která se na běžných plochách dostala ve sklizňovém roce 2019 mezi TOP 10 nejpěstovanějších hybridů České republiky, a liniovou odrůdu ES Mambo překonávající hybridy, dle výsledků ČZU 2018. ES Mambo je nejpěstovanější linie ve Francii v letech 2015 až 2017.

Hybrid ES Imperio se na základě svých špičkových a vyrovnaných výnosů v uplynulých dvou letech na běžných plochách dostal ve sklizňovém roce 2019 mezi TOP 10 nejpěstovanějších hybridů České republiky. Navíc v některých regionech ČR, jako jsou například jižní Morava, Vysočina a střední nebo západní Čechy, má tento hybrid na běžných plochách ještě výraznější podíl. Během třetího roku pěstování se ES Imperio dostalo mezi elitní hybridy České republiky, které budou výrazně spolurozhodovat o letošním konečném výsledku pěstování ozimé řepky v naší zemi. A pevně věříme, že to bude stejně jako v předchozích letech výsledek úspěšný!

ES Imperio – výkonný a zdravý hybrid

Hybrid má středně vysoké rostliny s velmi dobrým větvením a vysokou odolností vůči poléhání. Podzimní vývoj bývá rychlý a rostliny jdou do zimy s velmi dobře vyvinutými kořeny. Přezimování je bez problémů a po rychlém jarním startu následuje rané kvetení. Předností je vysoká odolnost proti praskání šešulí před sklizní. Zdravotní stav je na vysoké úrovni, hybrid má velmi dobrou odolnost vůči všem hlavním chorobám. Jedná se především o zvýšenou odolnost vůči fomovému černání stonku (kombinace kvantitativní rezistence a přítomnosti genů RLM 3 a RLM 7) a alternariové skvrnitosti řepky. Pěstitelé jistě ocení jeho vysokou HTS. Je vhodný pro běžné i pozdní termíny setí.

ES Mambo – linie do každých podmínek

Středně raná liniová odrůda ES Mambo byla zaregistrována v roce 2014 ve Francii a dosáhla statusu nejpěstovanější linie ve Francii za roky 2015, 2016 a 2017 (zdroj BVA). Jedná se o plastickou odrůdu s výbornou kvalitou semen – má vysoký obsah oleje, střední až vyšší HTS a velmi nízký obsah glukosinolátů. Nižší rostliny nemají sklon k poléhání, podzimní vývoj je středně rychlý a rostliny velmi dobře přezimují. Je to zdravá a vitální linie s dobrou odolností ke všem hlavním chorobám, zejména k verticiliovému vadnutí, alternariové skvrnitosti a fomovému černání stonku. Odrůda je vhodná pro všechny typy půd a pro pěstování ve všech výrobních oblastech, uspěje v teplejších lokalitách s možností přísušků i v oblastech chladnějších. Dosahuje stabilně vysokých výnosů i v letech s horším průběhem počasí. Svůj výnosový potenciál nejlépe využije při vyšší intenzitě pěstování. Doporučený termín setí je časný a běžný.

Podpora výnosu řepky (biologická kontrola blýskáčka řepkového)

Liniová odrůda ES Alicia, pocházející ze šlechtění společnosti Euralis, rozkvétá až o deset dnů dříve než pozdně kvetoucí odrůdy a o pět dní dříve, než je tomu u středně pozdních odrůd. Jelikož ES Alicia vytváří poupata a první květy, které dospělce blýskáčka přitahují, výrazně dříve, než je tomu napřiklad u odrůdy ES imperio, dospělci blýskáčka se soustřeďují právě na rostlinách odrůdy ES Alicia. Výrazně později kvetoucí rostliny odrůdy ES Imperio jsou tak chráněny před hlavním poškozením. Tato bilologická kontrola pomáhá k zachování výnosového potenciálu dominanty porostu, hybridu ES Imperio, případně jiné hlavní odrůdy.

Řešení přímo pro vaše pole

V rámci výše uvedené kontroly blýskáčka a podpory výnosového potenciálu hybridu nabízíme pěstitelům odrůdu ES Alice ve speciálním balení obsahujícím 100 000 semen. Osivo je v tomto případě obarveno červenou barvou, aby při mísení s hlavní odrůdou bylo možné kontrolovat rovnoměrné rozložení semen ve výsledné směsi. Pro podrobnější informace kontaktujte tým obchodních zástupců společnosti Agrofinal, kteří vám rádi a ochotně pomohou při sestavování nabídky přímo pro vaše podmínky. Naše i vaše volba!*

Agrofinal spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down