31.01.2024 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odrůdy pro úspěch

Poslední přednášku si na lednové konferenci Bayer Expert FORUM připravil Ing. Ján Hanuska ze společnosti Bayer, který informoval o inovacích pro pěstitele řepky.

Ten pěstitele upozornil na osiva Dekalb, které patří k materiálům s efektivním příjmem dusíku (ENU). „Rozdílná rychlost příjmu tohoto stěžejního prvku je dána genetikou, rozhodující je přitom šlechtění pro dosažení zlepšení příjmu dusíku před kvetením, zvýšení schopnosti rostlin přijímat N z půdy i po odkvětu, efektivnější nalévání šešulí a tvorbu semen, zvýšení reutilizace dusíku ze starších částí rostliny do generativních orgánů v procesu tvorby výnosotvorných prvků. Efektivně reagující hybridy s vysokou efektivitou příjmu dusíku ENU vykazují vysoké výnosy v podmínkách optimálního, sníženého i zvýšeného množství dusíku,“ uvedl Ing. Hanuska.

K takovým hybridům se řadí materiály DK Exaura, DK Excited či DK Excentric.

Digitální žlutý lapač

Na závěr svého vystoupení představil Ing. Hanuska digitální žlutý lapač MagicTrap, který nabízí agronomům přehled o výskytu škůdců v řepce dvakrát denně. „Snadno se používá přes aplikaci v telefonu a jeho baterie se dobíjí pomocí solární energie. Šetří tak čas a energii pěstitele,“ uzavřel zástupce firmy Bayer.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down