03.12.2021 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odlišují se unikátními produkty

Společnost ICL Innovative Ag. Solutions Česká republika a Slovensko přivezla do Kamene na dvoudenní výstavní akci Den Zemědělce široké portfolio produktů. Patří mezi ně listová hnojiva, hnojiva pro fertigaci, hnojiva do půdy i s řízeným uvolňováním živin, ale také speciality, jako jsou například forsforečno-draselné hnojivo Nova PeKacid nebo půdní kondicionér H2Flo. Novinkou je moderní hnojivo do půdy Polysulphate s certifikací i pro ekologické zemědělství ve vybraných státech Evropy, v USA, Kanadě a nově také v České republice.

„Od letošního roku máme na trhu hnojivo Polysulhate, unikátní produkt, který se těží v hlubinném dole poblíž britského pobřeží 1200 metrů pod hladinou Severního moře,“ uvedl při setkání v Kameni Ing. Vít Chmel, MBA, zástupce společnosti ICL. Tento minerál s chemickým názvem polyhalit obsahuje specifickou kombinaci čtyř prvků – 48 % SO3, 14 % K2O, 6 % MgO a 17 % CaO, kterou nelze v jiném hnojivu podle zástupce společnosti ICL nalézt, navíc má nízký obsah chloridů. Je tedy vhodný do široké škály plodin – zeleniny, ovoce, brambor, řepky a jiných brukvovitých, obilnin, ale i na louky a pastviny… V současné době je hojně využíván také v ekologických systémech pěstování. Aplikovat jej lze jednorázově rozhorem na půdu nebo lze rozdělit do podzimní a jarní dávky. Jeho výhodou je postupné uvolňování živin v řádu pěti až sedmi týdnů. Jak doplnil Ing. Chmel, používá se v dávce od 150 kg/ha až do 500 kg/ha (orná půda). Díky svému působení zvyšuje výnosy a zlepšuje zdraví a růst rostlin. Firma u něj zdůrazňuje i nízkou uhlíkovou stopu.

Ing. Chmel se také zastavil u půdního kondicionéru H2Flo, který díky svým vlastnostem dokáže vytvořit vlhkou vrstvu v půdním profilu, tedy komfortní zónu pro kořenový systém v období sucha. „Půda se skládá z vody, koloidních částic a vzduchu. Přidáním H2Flo dojde k částečné substituci vzduchu za vodu, která vytvoří v profilu vlhkou vrstvu. Tento efekt vydrží zhruba jeden měsíc,“ vysvětlil řečník. H2Flo podle tohoto muže působí také jako kořenový aktivátor, který dokáže až zdesetinásobit kořenové vlášení. Tím je usnadněn příjem živin i vody. Produkt má tak své opodstatnění nejen v letech chudých na srážky. V současné době nalézá uplatnění u ovocnářů, zelinářů i chmelařů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down