29.01.2024 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ochrana obilnin

Fungicidní ochraně obilnin se na konferenci Bayer Expert FORUM věnoval Ing. Josef Suchánek z firmy Bayer.

Dlouhodobou fungicidní ochranu, podporu rozvoje listové plochy a celkové vitality rostlin a v neposlední řadě antistresové působení spolu s rychlejší regenerací rostlin nabízí přípravek Cayunis mající tři odlišné mechanismy působení v jedné formulaci. „Tento produkt zajišťuje náskok před houbovými chorobami, jako jsou padlí travní, braničnatka plevová, rez pšeničná, rez plevová, rez žitná, rynchosporiová skvrnitost, rez ječná, helmintosporióza pšenice a další. V pokusech prokázal velmi dobré působení na široké spektrum houbových chorob obilnin, zároveň podpořil odolnost rostlin, růst listové plochy, a v konečném efektu i výnos,“ konstatoval řečník.

Cayunis lze aplikovat v širokém intervalu od začátku sloupkování do konce metání pšenice, žita a triticale a do počátku kvetení ječmene. Pro dosažení maximální účinnosti a reziduálního působení se doporučuje dávka 1 litr na hektar, v případě nižšího tlaku a výskytu chorob nebo při použití s dalšími fungicidy se dá snížit na 0,8 l/ha.

Možnosti aplikace

Aplikuje se se preventivně nebo na základě prognózy tak, any byla ochráněna listová patra a praporcový list. Je velmi vhodný pro první fungicidní ošetření obilnin v termínu T1–T2, kdy se maximálně využije jeho preventivní fungicidní a stimulačně fyziologické působení. Za zmínku stojí i vysoká odolnost proti smyvu deštěm. Použití je bez omezení v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemních a povrchových vod.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down