27.10.2022 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O regenerativním hospodaření

Projekt Carboneg uspěl ve výzvě programu EIT FOOD a získal podporu na vzdělávací aktivity pro zemědělce. Ti mohou již 2. a 3. listopadu 2022 navštívit dvoudenní seminář a workshop v Tetčicích u Brna, který se věnuje přípravě na přechod k regenerativnímu způsobu hospodaření a zdravé půdě. Školení je součástí programu EIT Food the Regenerative Agriculture Revolution.

Cílem praktického dvoudenního programu je připravit české zemědělce na konzervační a rehabilitační přístup k zemědělským systémům. Naučit je, jak přirozeně zvyšovat úrodnost, začít obnovovat poškozenou půdní strukturu, vracet život do půdy a vnímat zemědělský podnik jako celistvý, vysoce integrovaný zemědělský ekosystém.

V prvním dni se účastníci workshopu dozvědí, jak vypadá správný plán přechodu na regenerativní zemědělství, který zahrnuje mimo jiné územní a osevní plánování, finanční plánování a ekologický monitoring. Druhý den proběhnou ukázky přímého setí pšenice ozimé do vzrostlých meziplodin v úzké spolupráci s DVP Agro a. s.
Registrovat se mohou zemědělci a zástupci zemědělských podniků, zájemci o zavádění regenerativního zemědělství, zejména uplatňování principů v rostlinné výrobě v konvenčním či ekologickém režimu. Účast v programu není podmíněna partnerstvím.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 43.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down