Nový herbicid tolerantní standard v pěstování slunečnice

Společnost BASF se stále snaží vyvíjet nové pokrokové technologie a přenášet je do praxe tak, aby uživatelům přinášely zefektivnění jejich práce. Jednou z takových inovací je zdokonalený herbicid tolerantní koncept ochrany slunečnice proti plevelům, který se nazývá Clearfield® Plus.

Mnozí pěstitelé již několik let používají starší systém – Clearfield®. Jaký je mezi nimi rozdíl a proč se zavádí nový systém? Koncept Clearfield Plus odstraňuje některé slabiny předešlého Clearfield systému a nabízí pěstitelům dokonalejší technologii ochrany proti plevelům.

      Jaké jsou hlavní výhody systému Clearfield Plus?

  1. Spolehlivější účinek na problematické plevele

Přípravek Pulsar®Plus obsahuje účinnou látku imazamox stejně jako Pulsar® 40. Rozdíl je však ve formulaci této účinné látky v jednotlivých přípravcích. Pulsar Plus obsahuje více pomocných látek, které pomáhají účinné látce snadněji a rychleji vniknout do listů plevelů. Zlepšuje se tím herbicidní účinek především na plevele, které mají na listech chloupky (mráčňák, proso) nebo silnou voskovou vrstvu (merlík, čirok), případně mají drobné lístky (heřmánky).

  1. Zvýšená tolerance hybridů slunečnice k herbicidu

V této nové pěstební technologii je snížené riziko zbrzdění růstu slunečnice po aplikaci přípravku Pulsar Plus, protože nově vyšlechtěné hybridy slunečnice v systému Clearfield Plus vykazují větší toleranci k tomuto herbicidu, než je tomu u starší technologie. K tomuto jevu dochází především při nepříznivém průběhu počasí (nízké teploty) nebo při předávkování (přestřiky).

  1. Výnosnější hybridy s vyšším obsahem oleje

Hybridy systému Clearfield Plus dosahují vyšších výnosů a vyššího obsahu oleje než starší technologie.

  1. Jednodušší likvidace výdrolu v následných plodinách

Stávající HT technologie ve slunečnici mají jednu slabinu. Výdrol slunečnice je obtížněji hubitelný v následných plodinách, protože tyto rostliny jsou nedostatečně likvidovány přípravky s účinnými látkami ze skupiny sulfonylmočovin. Hybridy patřící do produkčního systému Clearfield Plus jsou vyšlechtěny tak, že jejich výdrol je na tyto herbicidy citlivý. Účinek je stejný jako u konvenčních hybridů.

 

BASF spol. s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down