14.03.2019 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky ve struktuře i nabídce

Během posledních měsíců posílila společnost Bayer své postavení na agrárním trhu. I díky akvizici společnosti Monsanto může pokračovat dlouhodobá strategie firmy, která vynakládá nemalé prostředky do výzkumu nových technologií pro udržitelné zemědělství. Pravidelně se tak divize Bayer CropScience přichází na trh s novými přípravky na ochranu rostlin. V letošním roce to je fungicid Variano Xpro a herbicid Atlantis Star.

Na začátku letošního roku uspořádala společnost Bayer CropScience cyklus konferencí. Jedním z míst, kde se tato akce uskutečnila, byly Benice, které najdeme na jihovýchodním okraji Prahy. Vedle stále aktuálních změn spojených s akvizicí společnosti Monsanto se na konferenci představilo několik nových produktů, které pomohou zemědělcům chránit své porosty před škodlivými organismy.

Každoročně velké investice do vývoje přípravků na ochranu rostlin mají přímý vliv na široké spektrum nabízených produktů, které pravidelně doplňují novinky. Nejinak tomu je i v letošním roce, kdy společnost Bayer CropScience představila na lednových konferencích fungicid Variano Xpro určený k ochraně porostů obilnin.

Pod názvem Atlantis Star se představila další novinka. „Značka Atlantis je jedna z nejúspěšnějších značek na světě. My chceme, aby i čeští zemědělci mohli využívat výhody, které tento přípravek nabízí v rámci ochrany obilnin proti plevelům,“ uvedl Ing. Josef Suchánek ze společnosti Bayer CropScience. „Nová verze obsahuje stávající účinné látky, konkrétně se jedná o mesosulfuron, iodosulfuron. Nově je tato kombinace obohacena o thiencarbazone. S tím souvisí, proč hovoříme o nové generaci přípravku, protože se rozšiřuje spektrum účinnosti vůči trávovitým plevelům.

 

Více si můžete přečíst ve Farmáři č. 3 /2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down