Novinky do řepky i brambor

S celou řadou přípravků se mohli seznámit návštěvníci výstavního stánku firmy AG Novachem s. r. o. na akci Naše pole. Se zástupci společnosti jsme hovořili jak o zavedených přípravcích, kterými byly ošetřeny porosty na parcelkách, tak především o novinkách v nabídce.

Na prvním místě uvedl Ing. Jiří Andr, zástupce společnosti AG Novachem, nový je fungicid Bozz, určený k ochraně řepky.

Ochrana řepky

Boss je systémově působící fungicid s účinnou látkou boscalid, patřící do skupiny anilidy, který do rostliny proniká přes listový povrch a účinná látka je pak rozváděna akropetálně pletivy rostlin. Boss brání klíčení spor, prodlužování a růstu mycelia a sporulace. Boss se vyznačuje preventivním a kurativním působením proti hlízence obecné a alternáriové skvrnitosti v řepce. Bozz má formu vodorozpustných granulí.

Další nový fungicid Grafite je kromě ochrany řepky určen i do celé řady dalších plodin – obilnin, hořčice, máku či slunečnice.  V Nabočanech byl aplikován například na parcelky ozimé pšenice. Jde přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu. Obsažené účinné látky jsou prothioconazole a tebuconazole.

Ochrana brambor

Ing. Andr upozornil na to, že společnost AG Novachem rozšířila sortiment fungicidů nabízených do brambor. Kix je postřikový fungicidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu EC k ochraně brambor proti hnědé skvrnitosti bramborových listů. Onix Duo je systémový fungicid s ochranným a kurativním účinkem ve formě suspenzního koncentrátu k ošetření proti plísni bramborové.

V diskuzi na stánku byla připomenuta také nedávná novinka, a to Pangaea Booster. Jde o tzv. insekticivního synergistu – adjuvant s patentovanou revoluční technologií vyvinutou pro překonání rezistence u hmyzu proti používaným insekticidním látkám – lambda-cyhalothrin a alfa-cypermethrin v řepce proti rezistentním populacím blýskáčka řepkového.

 


úvodní foto:

Na parcelkách byl mimo jiné demonstrován model ochrany ozimé pšenice s použitím herbicidů Saracen Max a Foxtgrot a nového herbicidu Grafite

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down