16.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová účinná látka chrání obilniny

Společnost BASF nechyběla v Nabočanech na výstavě Naše pole, aby zemědělcům představila změny v nabízeném sortimentu přípravků na ochranu rostlin. Výraznou novinkou je letošní uvedení na trh účinné látky s názvem Revysol®. Díky ní se aktuálně rozšiřuje možnost ochrany obilnin a v budoucnu i dalších plodin.

Společnost BASF uvedla na začátku roku 2021 na český trh svou novou účinnou látku Revysol® (obecný název mefentriflukonazol). Výstava naše pole ale byla příležitostí prohlédnout si její schopnost ochránit porosty před napadením houbových chorob.

Revysol® představuje první izopropanolový azol registrovaný pro fungicidní využití v pšenici a ječmeni. Umožňuje zemědělcům snižovat aplikační dávky a šetřit zdroje, přičemž vykazuje vynikající biologickou účinnost proti patogenům, s nimiž se obtížně bojuje. Jak zdůrazňují zástupci BASF, díky účinné látce Revysol® získávají zemědělci větší nezávislost na nepříznivých podmínkách, jako jsou déšť, nízké teploty nebo extrémní sluneční záření. Uvedené přípravky byly prezentovány na pokusných políčkách s ozimou pšenicí, ozimým a jarním ječmenem. V budoucnu se počítá s využitím látky Revysol® v ochraně ozimé řepky, cukrovky, kukuřice a následně i dalších speciálních plodin. Podle společnosti BASF vykazují přípravky Revycare® a Tango® Flex skvělé výsledky v oblasti kurativity chorob i dlouhodobé prevence. Ve srovnání s konvenčními azoly tedy přinášejí vyšší úroveň účinnosti proti chorobám.

Díky účinné látce Revysol® se rozšiřuje také nabídka mořidel. Konkrétně o novinku Relenya®. Nové mořidlo má velmi dobrou účinnost proti sněti zakrslé a sněti mazlavé. Společnost BASF předpokládá, že se stane vhodným doplňkem ověřeného mořidla Kinto® Plus. Společné řešení obou uvedených mořidel nabízí zemědělcům působení hned čtyř účinných látek, což poskytuje kompletní řešení ochrany osiva pšenice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down