Netradiční pojetí Brněnské růže

Druhá největší floristická soutěž u nás – Brněnská růže – se letos představila zcela netradičně. Tentokrát měla nesoutěžní formu, zúčastnili se jí přední čeští i slovenští floristé a nabídla průřez témat předchozích deseti ročníků.

Floristická exhibice nazvaná Ohlédnutí za Brněnskou růží se konala v sobotu 19. listopadu v Konviktu milosrdných bratří na Vídeňské ulici v Brně. Díky silnému partnerovi, firmě Vonekl, která se letos na organizaci podílela, mohli si účastníci prohlédnout v jejích prostorách už v odpoledních hodinách výstavku aktuálního floristického zboží a novinek řezaných květin. Byl to hlavně početný průřez nabídky odrůd hvězdníků a také novinek růží, které byly nedávno představeny na veletrhu Hortifair v Amsterdamu.

Vývoj v sortimentu růží
Další výstava byla instalována přímo v prostorách Konviktu a zahrnovala vývoj sortimentu růží posledních patnácti let. Byla koncipována do čtyř období, z nichž každé zahrnovalo tři roky.
Od 14 hodin se na pódiu postupně v průběhu odpoledne představili Petr a Hanka Matuškovi na téma Dekorace interiérů, květina a sklo, Róbert Bartolen a Jaroslav Kokeš na téma Svatební kytice a šperky, Lucie Kulmanová a Petr Kopáč se zhostili Přízdoby šatů a oděvních doplňků, Ing. Marie Bittnerová a Václava Lojdová předvedly Advent a Vánoce a na konec první části přišli na řadu Milan Dopita se Slávkem Rabušicem s tématem Dárkové kytice, model. Jednotlivá témata byla vybrána tak, aby co nejvíce přiblížila uplynulé ročníky.

Zvláštní předvedení nových odrůd
Ve druhé části programu se nejdříve krátkým filmem představila společnost Vonekl. Poté do sálu ladným krokem vstoupily tři krásné modelky. Jejich úkolem bylo v následujících chvílích zosobnit tři nové odrůdy růží – ´Razzle dazle´, ´Happy hour´a ´Kolumbijskou růži´. Všechny práce vytvořili floristé Honza Komzák, který byl i autorem návrhů a Luboš Dobrovolný.
Každá odrůda byla nejdříve uvedena přednesem textu, opěvujícím růže ve skvělém podání Olgy Kleknerové. Ta se svou firmou Olga style zabezpečovala celou produkci druhé části exhibice. Jako první přišel na řadu úryvek z Malého prince Antoine de Sant Exupéryho a růže ´Razzle dazle´ – v překladu Oslnivý flám. Z ní byla vytvořena glamélie, přízdoba klobouku a náhrdelník. Modelka tyto kreace předvedla přítomným v sále za zvuků působivé hudby. Stejným způsobem byly zpracovány i další novinky a to ´Happy hour´ čili Šťastná chvilka spolu s přednesem úryvku z povídky Slavík a růže od Oskara Wilda a ´Kolumbijská růže´, ke které napsala bajku Olga Kleknerová. Na závěr byli všichni účinkující pozváni na pódium a odměněni bouřlivým potleskem spokojeného publika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *