Nejúspěšnější slunečnice, která uspokojí všechny náročné pěstitele

Jak už se stalo pravidlem, i pro pěstitelský rok 2017 připravila společnost Agrofinal, která již 20 let úspěšně zastupuje na českém trhu francouzskou osivářskou společnost Euralis (dříve Rustica), komplexní nabídku hybridů slunečnice, která plně uspokojí všechny pěstitele v České republice.

Jedná se jak o hybridy klasické (ES Biba, ES Bella, ES Columbella), hybridy vhodné pro technologii Clearfield (ES Novamis CL, ES Florimis CL) a Clearfield Plus (ES Janis CLP – novinka roku 2017!), tak i o hybridy s vysokým obsahem kyseliny olejové v oleji, tzv. high oleic (ES Idillic HO, ES Ethic HO a ES Tektonic CL HO). Nabídku uzavírá ještě hybrid ES Royal, s pruhovanou nažkou, vhodný např. pro ptactvo. S nabídkou vysoce kvalitních hybridů patříme právem již celých 20 let k lídrům trhu, a naše hybridy slunečnice patří k nejžádanějším a nejvýkonnějším v České republice. V roce 2016 se stal Agrofinal jedničkou na trhu s osivem slunečnice v ČR.

Po loňské stabilizaci pěstitelských ploch slunečnice se očekává mírný nárůst s odhadem osevu okolo 18 000 ha a v případě nepříznivého přezimování některých ploch ozimé řepky může být plocha i větší. Navíc již třetím rokem je na trhu poptávka po tzv. HO hybridech, u nichž jsou nabízeny zajímavé příplatky ze stran zpracovatelů. O to důležitější bude správná volba hybridu, který by měl splnit požadavky pěstitelů tak, aby výsledná ekonomika této plodiny byla v každém zemědělském podniku v kladné bilanci. K tomu přispívá i společnost Agrofinal, pro niž je prvotřídní kvalita hybridů, podložená dlouholetým testováním ve všech klimatických i půdních podmínkách ČR, rozhodujícím faktorem, který zajišťuje této značce dlouhodobě více než třetinové zastoupení u zemědělců v ČR. Rozhodujícím v naší nabídce bude i v tomto roce po všech stránkách dlouhodobě prověřený hybrid ES Biba, který se stal v letech 2013–2016 nejprodávanějším hybridem v ČR!

ES Biba – dlouhodobě nejpěstovanější hybrid v ČR

Podle informací SPZO byl nejpěstovanějším hybridem v uplynulých čtyřech letech v ČR hybrid ES Biba. Na trhu je již osmým rokem a jeho podíl každoročně významně stoupá. Hybrid, který byl v ČR zaregistrován v roce 2008, vyniká souhrnem výborných hospodářských vlastností, díky kterým patří každý rok k absolutní pěstitelské a výnosové špičce na běžných plochách, pokusech SPZO, i postregistračních zkouškách ÚKZÚZ, kde je zařazen jako kontrolní hybrid pro výnos a kvalitu. Vedle vysokého a ročníkově stabilního výnosu je to výrazná ranost, vysoká olejnatost, nízký vzrůst, výborný zdravotní stav a odolnost k suchu. Tyto přednosti řadí již mnoho let tento hybrid k absolutní evropské špičce.

I v právě uplynulém roce 2016 ukázal na běžných plochách svoji plasticitu a ranost, a dosáhl nadprůměrných výnosů nažek, včetně vysoké olejnatosti, při nízkých sklizňových vlhkostech. A právě plasticita k různorodým podmínkám a ročníková stabilita nadprůměrných výnosů tohoto hybridu je tím, čím v uplynulých osmi rozdílných ročnících přesvědčil celou řadu pěstitelů v Čechách a na Moravě. Dokládají to i víceleté výsledky výnosových průměrů pokusů SPZO. ES Biba se tak i v roce 2016 stala královnou slunečnicových polí v České republice a naše společnost je na to patřičně hrdá. Věříme však, že tyto výsledky může ES Biba zopakovat i v letech následujících. Ale již v tuto chvíli můžeme konstatovat, že ES Biba svými výkony v roce 2016 překonala kdysi legendární Krassotku, která dominovala na trhu ČR v letech 1998–2000. Mnozí současní pěstitelé si ještě na tento ve své době nepřekonatelný hybrid určitě vzpomenou.

Potěšující zprávou pro všechny zájemce je to, že společnost Agrofinal pro osev v roce 2017 zajistila dostatek kvalitního osiva hybridu ES Biba, takže budou uspokojeni všichni, kdo budou chtít na svých pozemcích pěstovat královnu slunečnicových polí posledních čtyř pěstitelských ročníků!

Chtěli bychom všem našim obchodním partnerům poděkovat za dlouhodobý zájem o hybridy společnosti Agrofinal a popřát jim, aby ročník 2017 byl pěstitelsky i ekonomicky úspěšný! ❊

Milan Spurný,

Agrofinal spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down