18.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nápadem roku Varistar

Letošní ročník soutěže Nápad roku 2019 již zná své vítěze ve všech kategoriích. Cílem soutěže, která se v České republice koná již od roku 2007, je pomáhat všem, kdo mají na papíře nebo ve fázi rozjezdu zajímavý podnikatelský nápad, s jeho uvedením na trh. Organizátorem soutěže je společnost Podpora rozvoje podnikání s. r. o.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 174 zajímavých projektů z různých odvětví. Kromě hlavní soutěže se udělují také speciální ceny poroty. Cenu Profinit Technologický projekt roku – projekt s nejpokročilejším technologickým řešením – získal tento rok Varistar.

Varistar je komplexní služba pro moderní zemědělské podniky, které chtějí využívat možnosti variabilních aplikací (jde zejména o variabilní aplikace hnojiv, přípravků na ochranu rostlin, osiv nebo variabilní zpracování půdy) bez starostí. Varistar snoubí sběr, zpracování a využití dat a informačních technologií, aby klienti v oblasti rostlinné výroby významně zvýšili efektivitu svého podnikání při znatelném snížení vlivu na životní prostředí a výrazném zvýšení jejich zisku bez dodatečné operativní zátěže, investic a získávání nového know-how. Srdcem služby Varistar je informační systém, který na základě agrotechnických požadavků klientů připravuje aplikační mapy pro jednotlivé hony. Komplexní služba zajišťuje získání maximálního množství dostupných informací o polích klientů, přípravu a zadání aplikační dávky, úspěšné provedení aplikace a samozřejmě také zpracování a vyhodnocení veškerých dat pro zlepšení budoucích výnosů. Při případných komplikacích v průběhu aplikace je samozřejmostí vzdálená podpora a přístup k obrazovce terminálu.

Službu Varistar úspěšně provozuje společnost Agrinova Group od roku 2018. Nově lze technologii využít i při nadcházejícím zakládání nových porostů ozimých obilnin a řepky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down