Nabídka přípravků pro každého v teorii i praxi

Ani letos nechyběla na výstavě Naše pole v Nabočanech společnost FMC Agro Česká republika s. r. o. Teoretické informace o nabízených přípravcích mohli zájemci získat od přítomných zástupců firmy, v praxi mohli posoudit účinnost přípravků na demonstračních parcelkách.

Na porostu ozimé pšenice bylo mimo jiné možné posoudit účinnost komplexního herbicidu Battle Delta. Ten byl použit ve dvou variantách.  Na podzim častě postemergentně v plné dávce 0,6 l/ha, tak i ve snížené dávce 0,35 l/ha, kdy na jaře byla likvidace plevelů dořešena přípravkem Tripali.

Ochrana obilnin

Pro ochranu pšenice před chorobami byl aplikován fungicid  Rumbus Power či čerstvá novinka Fidum Xtra obsahující dvě účinné látky azoxystrobin a prothiokonazol. Podle slov přítomného zástupce společnosti FMC Agro pro východní Čechy Marka Hýbla byly porosty ozimé pšenice ve vynikajícím stavu, a tak byly i rozdíly mezi různými modely ošetření dobře patrné.

Marek Hýbl ovšem upozornil také na parcelky s jařinami. Přestože jejich porosty nebyly kvůli nepřízni počasí v ideálním stavu, i tak mohla být účinnost přípravků prověřena a demonstrována.

Ochrana hrachu

Pro herbicidní ochranu hrachu byl použitý Toutatis DamTec. Tento herbicid s obsahem dvou účinných látek aclonifen  a clomazone je určen pro preemergentní použití. Hubí velmi široké spektrum dvouděložných a jednoděložných plevelů. Má dlouhou dobu účinku na vzcházející plevele. Inovativní formulace zaručuje vysokou účinnost a snadné a bezpečné použití. Jde o kompletní herbicidní řešení bez nutnosti použití tank-mixu. Kromě hrachu nachází Toutatis DamTec uplatnění v bramborách, bobu či mrkvi.

Ochrana kukuřice

Plevele v kukuřici byly likvidovány herbicidem Bolton TX, který hubí kompletní spektrum dvouděložných plevelů a jednoleté jednoděložné plevele. Má výbornou účinnost na ježatku a další plevelné trávy. Lze jej využít pro preemergentní i časně postemergentní aplikace až do 4. listu kukuřice. Má dlouhodobý účinek proti následnému zaplevelení. Na polním dni byl aplikován jak sólo preemergentně a ve druhé variantě post v kombinaci s přípravkem Border, taktéž z portfolia FMC Agro.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down