Lednová konference Živá krajina

Nejvýznamnější událost týkající se regenerativního zemědělství v České republice je opět tady! Na druhém ročníku celorepublikové konference Živá krajina, která je věnovaná zdravé půdě, vystoupí 16 řečníků. Mezi nimi budou i přední americký expert na regenerativní zemědělské systémy Timothy LaSalle a významný půdní mikrobiolog doc. Ladislav Miko. Konference pod záštitou ministerstva životního prostředí, ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a rektora České zemědělské univerzity profesora Petra Skleničky se uskuteční 31. ledna 2023 v aule ČZU v pražském Suchdole a online.

 

Kam se posouvá trend regenerativního zemědělství v České republice a jak tato metoda funguje v praxi? Je regenerativní přístup ekonomicky výhodný, dokáže zlepšovat úrodnost půdy a zmírnit klimatické dopady? Jaká bude podpora v budoucnu ze strany státu a Evropské unie? Co všechno nevíme o fungování přirozeného života v půdě a proč bychom se o něj měli zajímat? Odbornou debatu nejen nad těmito otázkami otevře lednová konference Živá krajina, která tím naváže na úspěšný první ročník.

„V posledních měsících zaznamenáváme mezi českými farmáři vzrůstající zájem o téma regenerativního a uhlíkového zemědělství a velmi nás těší, že mnozí z nich již tímto způsobem na svých polích hospodaří. Během konference budou opět moci sdílet své praktické zkušenosti s ostatními a objevovat nové možnosti rozšíření regenerativních postupů. Konference Živá krajina je určena i těm, kteří o tomto celostním přístupu obhospodařování půdy zatím příliš nevědí a rádi by se dozvěděli více. Naši podporu zde jednoduše najdou všichni ti, kteří chtějí dát naší krajině prostor ukázat, co vše dokáže, pokud jí budeme důvěřovat,“ říká Václav Kurel, spolupořadatel konference a ředitel projektu Carboneg.*

Více informací naleznete v Zemědělci č. 3.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down