02.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalita, flexibilita a inovace

Také v letošní sezóně je dostupný zvýhodněný balíček produktů Elatus Era Moddus Flexi od společnosti Syngenta. Přináší vám propojení nejvyšší kvality a modernosti dostupné v současné době na českém trhu.

Jak název balíčku napovídá, jedná se o kombinaci fungicidu Elatus Era a regulátoru Moddus Flexi, v objemech 80 l fungicidu Elatus Era a 40 l Moddusu Flexi.

Jaké možnosti použití máme?

Produkty z balíčku můžete aplikovat optimálně v tank-mixu, nebo pokud potřebujete, je můžete aplikovat samostatně. V obou případech se vám otevírá vysoká flexibilita použití – jak z hlediska spektra obilnin, tak z hlediska aplikačního termínu.

Při aplikaci v tank-mix kombinaci doporučujeme aplikovat oba produkty od růstové fáze obilniny BBCH 33 podle potřeby až do BBCH 39. 

Regulace obilnin

Moddus Flexi je letos na trhu už třetím rokem a díky vylepšené formulaci ME – mikroemulzi – je jedinečným regulátorem na trhu. Nová formulace přináší lepší mísitelnost s celou řadou pesticidů, navíc jeho použití v tank-mix kombinacích je pro rostliny mnohem bezpečnější a šetrnější. Samozřejmě nová formulace nabízí záruku lepšího komfortu také při přípravě aplikační kapaliny, a to i v ne úplně ideálních podmínkách (například nižší teploty vody pro přípravu aplikační kapaliny apod.). Velkou výhodou u Moddusu Flexi je, že umožňuje aplikaci v širším aplikačním okně a regulaci porostů i můžeme rozložit na širší období, nebo můžeme porosty regulovat v dělených dávkách a přizpůsobit ji tak podmínkám počasí aktuální vegetační sezóny. Dělená aplikace regulátorů se uplatní především v letech se suchým jarem, ale své opodstatnění najde i ve vláhově bohatších ročnících.

Fungicidní ochrana

Dalo by se říct, že fungicid Elatus Era už je velmi dobře známým produktem a našel si u řady z vás zákazníků své místo. Je to především proto, že Elatus Era lze aplikovat téměř ve všech obilninách a zajišťuje vysokou úroveň ochrany proti velmi širokému spektru chorob. Působí preventivně i kurativně s mimořádně dlouhodobým účinkem (až sedm týdnů) a mimo fungicidní ochranu přináší rostlinám také benefity související s optimalizací fyziologických procesů (fotosyntetická aktivita, transpirace), kterou oceníme především v letech, kdy máme problémy s nedostatkem vláhy.

Spojením nejlepších produktů zajistíte výbornou úroveň ochrany proti chorobám i proti polehnutí, zajistíte si krásné, zdravé porosty a vysoké výnosy vynikající kvality.

Ing. Václava Spáčilová, Ph.D.
Syngenta Czech*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down