15.11.2019 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kukuřice pro váš úspěch na poli

V celé naší republice se agronomové snaží vypěstovat kvalitní a vysokou úrodu. Stejně tak i pěstitelé hospodařící v Moravskoslezském kraji. Pomáhá jim společnost AGROFINAL, spol. s r. o., která na český trh již více než 23 let přináší to nejlepší ze šlechtění společnosti EURALIS Semences.

Tentokrát představuje dva vysoce kvalitní hybridy kukuřice ES Joker a ES Faraday, jejichž rostliny uvádí do praxe to nejnovější, co současné šlechtění nabízí. Společnost Agrofinal není třeba dlouze představovat. Mezi zemědělci je dobře známá svou širokou nabídkou moderních odrůd kukuřice, slunečnice, ozimé a jarní řepky, čiroku a sóji. V sortimentu jsou k dispozici hybridy kukuřice s raností FAO od 200 do 350, které obstojí v různorodých pěstitelských podmínkách. Pojďme se blíže podívat na dva z nich.

ES Joker – velmi žádáný vítěz

Univerzální a dvouliniový ES Joker s číslem ranosti FAO 250 na siláž vyniká především vysokým výnosem a výbornou stravitelností silážní hmoty. Hybrid je vyššího vzrůstu se vzpřímenými listy, jeho rostliny jsou bohatě olistěné s dobrou palicí a tvrdým až mezitipovým zrnem. Na poli podává vysoký výkon ve spojistosti s vynikající stravitelností a vysokým obsahem škrobu. To ho řadí k absolutní špičce mezi kukuřičnými hybridy na siláž. Registrace hybridu ES Joker proběhla v roce 2018 v Německu a zkoušení v našich pěstitelských podmínkách ho zařadilo k materiálům s nejvyšším výnosem a vysokou stabilitou výnosu siláže v různých podmínkách pěstování. Plasticita, vysoká odolnost vůči suchu a rychlý počáteční vývoj rostlin s jejich následným dobrým zdravotním stavem, to vše jsou vlastnosti, které ocení každý pěstitel. Kvalitní siláž přináší užitek chovatelům skotu, avšak vzhledem k vysoké výtěžnosti z hektaru se ES Joker optimálně uplatňuje také v bioplynových stanicích, a to zejména u pěstitelů v obilnářské a řepařské výrobní oblasti. Jeho univerzálnost umožňuje také ekonomické využití k pěstování na zrno. Vynikající výkon ve výnosu energie potvrdil v loňském roce během testování bavorským zemědělským institutem. Zde překonal velké množství konkurenčních materiálů a zařadil se mezi nejvýkonnější hybridy. V letošním roce jsme ES Joker úspěšně uvedli v raném sortimentu silážních hybridů. Zájem mnoha zemědělců o jeho pěstování nás donutil k rozšíření nabídky a pro novou pěstitelskou sezónu nabízíme osivo ES Joker ve větším množství. I tak je však pravděpodobné, že enormní zájem způsobí rychlé ubývání skladových zásob. Proto neváhejte a rozhodněte se pro ES Joker včas.

ES Faraday – univerzální a plastický hybrid

Tento dvouliniový hybrid je velmi dobře využitelný pro pěstování na zrno, siláž i pro výrobu bioplynu. Rostliny jsou vyšší, s vysoko nasazenými palicemi. Samozřejmostí je velmi dobrý zdravotní stav, především nízké napadení snětí a fuzarii. ES Faraday FAO 310 S a 300 Z kombinuje výhody dvou nových směrů šlechtění fi rmy Euralis označených Tropical Dents a Roots Power. Hybridy označené Tropical Dent Corn Hybrid vynikají výrazným heterózním efektem. Jeho podstata spočívá ve zvýšení výnosu a životaschopnosti v porovnání s původními hybridy vstupujícími do křížení. Pěstitelé tak mohou těžit z provedených inovací, které přináší maximální výnos, vysokou výnosovou stabilitu a nízkou sklizňovou vlhkost zrna. Program Roots Power vznikl na základě poptávky evropských pěstitelů po hybridech kukuřice s vysokou tolerancí vůči stresovým podmínkám za současného udržení výše výnosu. Hlavním znakem nově vyšlechtěných rostlin kukuřice je silně rozvinutý kořenový systém zajišťující vyšší a stabilnější výnosy, větší toleranci k suchu a lepší využití živin.

Co sdělit závěrem?

Zemědělcům nabízíme výjimečné hybridy kukuřice, řepky a dalších plodin, které jim poskytují vysoký výnos, výbornou kvalitu produkce a užitek z jejich náročné práce na poli. Pravidelně přinášíme zkušenosti a poznatky ze zahraničního šlechtění a pěstování, neboť víme, že jsou velice cenné a přínosné. Všem pěstitelům přejeme mnoho úspěchů a šťastnou ruku při výběru těch správných odrůd pro zásev v roce 2020. Myslíte na osiva, myslíte na AGROFINAL!*

AGROFINAL spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down