Kompletní sortiment pro všechny pěstitele

Osivářská firma, která prezentovala svou činnost na agrosalonu Země živitelka, byla Oseva Agro Brno, spol. s r. o. Do aktuální nabídky tam zařadili kompletní sortiment ozimých obilnin a odrůd brambor. Prostřednictvím vlastních obchodů prodává menším pěstitelům a zahrádkářům malá balení osiv květin, zeleniny a travních směsí a hnojiva.

Ing. Milan Skládaný, obchodní ředitel společnosti Oseva Agro Brno, zdůraznil, že mezi činnosti firmy nepatří pouze prodej osiva. „Naše společnost zajišťuje prostřednictvím smluvních množitelů výrobu osiv a sadby,“ zdůraznil Ing. Skládaný. Dále uvedl, že ve vlastních čisticích stanicích upravují osivo. V kombinaci s nedávno získaným certifikátem normy ISO může Oseva Agro Brno garantovat svým obchodním partnerům kvalitu prodávaného sortimentu.
Mezi další služby, které firma nabízí v tomto roce poprvé, je možnost odkoupení merkantilu a jeho následný prodej v zahraničí, často za lepší ceny než u nás. Podle Ing. Skládaného mohou tuto variantu využít zákazníci firmy u většiny plodin.
Na tomto stánku se nabízel kompletní sortiment ozimů od společnosti Oseva Agro Brno. Kromě řepky, jejíž sezóna pro osivářské firmy už skončila, si zájemci mohli vybrat z ozimých pšenic i ječmenů, žita a tritikale.
Do katalogu pro příští rok je zahrnuta řada odrůd brambor. Ing. Skládaný upozornil na tradiční poloranou odrůdu Dittu a také na Biontu, která je vhodná k pěstování i v ekologických podmínkách.
Podobně jako na výstavišti v Českých Budějovicích v malém stánku si v celkem deseti prodejnách po republice mohou hlavně pěstitelé a zahrádkáři koupit malá balení semen okrasných květin a zeleniny. Na Zemi živitelce nechyběl ani výběr z různých druhů travních směsí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *