Jarní Polabský motýl

Stalo se již tradicí, že příchod jara na výstavišti v Lysé nad Labem vítají prostřednictvím národní výstavy Zemědělec, kterou příznačně doplňuje návštěvníky velmi žádaná vazačská soutěž Polabský motýl. Tohoto floristickém klání, určeného pro žáky středních odborných škol a středních odborných učilišť, se v letošním již 13. ročníku účastnilo pět skupin vybraných zástupců reprezentujících své školy.

Stěžejním tématem letošního ročníku bylo vytvoření ucelené expozice na téma „Jarní inspirace“ na jejíž přípravě měli umožněno pracovat vždy čtyři studenti spolu se svým pedagogem. Letošního soutěžního klání se zúčastnilo celkem pět družstev – Střední škola a vyšší odborná škola ČZA Mělník, VOŠ a SZeŠ Benešov, SŠZ Kopidlno, SOŠ stavební a zahradnická Praha 9 a SOU Liběchov.

Zhotovené práce soutěžních týmů posuzovalo naráz několik porot. Odborná porota v čele s předsedkyní, floristkou Růženou Bubeníčkovou hodnotila práce jak po stránce estetické, tak i technické.

Vítězem Polabského motýla pro rok 2013 určila odborná porota Střední školu a vyšší odbornou školu ČZA Mělník. Na druhé příčce se umístila VOŠ a SZeŠ Benešov a třetí místo obsadila SOŠ stavební a zahradnická Praha 9.

Jana Lapáčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *