IPM Essen přináší nové podněty

Mezinárodní veletrh Internationale Pflanzenmesse (IPM) není třeba příliš představovat. Za dobu svého trvání se stal jednou z nejznámějších evropských i světových zahradnických akcí. O jeho úspěšnosti svědčí neustále se zvyšující množství vystavovatelů i návštěvníků.

Jeho již 29. ročník proběhl koncem ledna na výstavišti v německém Essenu a jako vždy přinesl mnoho zajímavého z oblasti technologie, produkce a prodeje květin.
Letošní ročník byl hodnocen velmi kladně – sešlo se zde více než 1500 vystavujících společností ze 47 zemí a jejich prezentace navštívilo na 60 tisíc návštěvníků z celého světa. Okolo 35% návštěvníků uzavřelo na IPM nějaký obchod a dalších 46 % se chystá objednávat v návaznosti na veletrh. Spokojenost s veletrhem je tak na obou stranách. Již po skončení veletrhu se 92 % vystavovatelů a 93 % návštěvníků vyjádřilo, že se chystají na veletrh v roce 2012. Termín příštího již 30. ročníku je známý již dnes. Odehraje se tradičně na výstavišti v německém Essenu, a to 24. – 27. ledna.

Více informací naleznete na stránkách časopisu Zahradnictví 3/2011 a v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *