Ideál pro první jarní ošetření obilnin

Fungicid Unix 75 WG je určen pro velmi časnou ochranu porostů ozimů (pšenice i ječmene) proti pravému stéblolamu, padlí travnímu a listovým chorobám. Unix 75 WG je registrován pro aplikaci od počátku sloupkování do BBCH 32, jeho použití je ale ideální právě na počátku sloupkování, a to z několika důležitých důvodů.

Důležitá prevence

Prvním je preventivní aplikace, kterou doporučuje už etiketa produktu. Při preventivní aplikaci fungicid Unix 75 WG totiž kromě stéblolamu spolehlivě účinkuje na padlí travní a listové choroby, jako jsou braničnatka pšeničná, hnědá a rynchosporiová skvrnitost ječmene.

Efektivní při nízkých teplotách

Druhým důvodem je excelentní efektivita fungicidu Unix už při poměrně nízkých teplotách během aplikace, se kterými se v jarním období setkáváme velmi často. Unix 75 WG, přesněji účinná látka cyprodinil v něm obsažená, efektivně působí na potlačení chorob už při teplotách od 5 °C, na rozdíl od azolových účinných látek, u kterých je nutná teplota potřebná pro jejich dobrou efektivitu od 8–10 °C, obdobně jako u účinné látky prochloraz, která pro spolehlivou účinnost vyžaduje teploty od 8 °C.

Spolehlivý proti stéblolamům

Dalším benefitem fungicidu Unix 75 WG je jeho spolehlivý účinek proti oběma typům stéblolamu (R-typ = žitný i W-typ = pšeničný), a také účinek na všechny patotypy stéblolamu. Tato široká účinnost je pro praxi veliká výhoda.

Možné tank mix kombinace

Unix 75 WG je kompatibilní jak s azolovými fungicidy, tak s regulátory Moddus a Moddus Flexi. Při přípravě aplikační kapaliny je potřeba dodržet standardní postup – tedy nejprve do aplikačního zařízení vložit Unix 75 WG a po jeho úplném rozpuštění přidat další komponent tank mixu.*

Graf Účinnost fungicidního ošetření na stéblolam a braničnatku pšeničnou
Pokus Velká Bystřice 2021, pšenice ozimá Federer, aplikace v BBCH 30/31

Jak pořídit Unix 75 WG výhodněji?

Letos nabízíme zvýhodněnou cenu fungicidu Unix 75 WG pro členy AgriClubu:

  • Do 50 l – sleva 2 %.
  • 51–150 l – sleva 4 %.
  • 151 l a více – sleva 6 %.

Ing. Václava Spáčilová Ph.D.
Syngenta CZ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down