02.12.2001 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hybridy slunečnice registrované v roce 2001

Velmi raný sortiment

PILAR

Velmi raný hybrid, rostliny jsou vysoké, úbor velký, v plné zralosti polopřevislý až převislý. Dává vysoký výnos nažek, jejich olejnatost je středně vysoká. Hybrid je určen především do chladnějších oblastí pěstování slunečnice - řepařské a obilnářské výrobní oblasti. Jeho předností je vysoký výnos nažek, výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: Advanta Seeds BV, NL, zástupce v ČR: SAATBAU LINZ CESKA REPUBLIKA spol. s r.o., České Budějovice.

LG 5385

Velmi raný hybrid, rostliny jsou středně vysoké až vysoké, úbor velký, v plné zralosti polopřevislý. Výnos nažek dává středně vysoký s vysokou olejnatostí. Je určen především do chladnějších oblastí pěstování slunečnice - řepařské a obilnářské výrobní oblasti. Předností je vysoká olejnatost, výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: LIMAGRAIN GENETICS Grandes Cultures S.A., F, zástupce v ČR: FORCE LIMAGRAIN, s.r.o., Vizovice.

LUCIL

Velmi raný až raný hybrid, rostliny jsou vysoké, úbor středně velký až velký, v plné zralosti polopřevislý až převislý. Výnos nažek je vysoký, jejich olejnatost středně vysoká. Hybrid je určen pro pěstování v řepařské a kukuřičné výrobní oblasti. Předností je vysoký výnos nažek, výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: Pioneer Hi-Bred International, USA, zástupce v ČR: Pioneer Saaten GmbH, Břeclav.

Raný sortiment

ALZAN

Raný hybrid, jeho rostliny jsou vysoké až velmi vysoké, úbor středně velký až velký, v plné zralosti polopřevislý až převislý. Výnos nažek dává vysoký se střední olejnatostí. Je určen pro pěstování v kukuřičné a řepařské výrobní oblasti. Předností hybridu je vysoký výnos nažek, výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: Rustica Prograin Genetique, F, zástupce v ČR: AGROFINAL spol. s r.o. Praha..

DK 3806

Raný hybrid, rostliny má středně vysoké až vysoké, úbor středně velký až velký, v plné zralosti polopřevislý. Dává středně vysoký výnos nažek s vysokou olejnatostí. Je určen pro pěstování v kukuřičné v řepařské výrobní oblasti. Jeho předností je vysoká olejnatost. Výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: R.A.G.T. S.A., F, zástupce v ČR: VP AGRO spol. s.r.o., Praha.

Středně raný asortiment

ALADIN

Středně raný hybrid, rostliny jsou vysoké, úbor velký, v plné zralosti převislý. Výnos nažek je vysoký, jejich olejnatost je střední. Je určen pro pěstování v kukuřičné a teplejších podmínkách řepařské výrobní oblasti. Předností je vysoký výnos nažek, výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: Rustica Prograin Génétique, F, zástupce v ČR: AGROFINAL spol. s r. o., Praha.

ALTESSE RM

Středně raný hybrid, rostliny má vysoké, úbor velký, v plné zralosti převislý. Výnos nažek je vysoký, jejich olejnatost střední. Hybrid je rezistentní vůči rasám A a B plísně slunečnicové (Plasmopara halstedii) - hybrid je rezistentní formou hybridu Aladin. Je určen pro pěstování v kukuřičné a teplejších podmínkách řepařské výrobní oblasti. Předností je vysoký výnos nažek, výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: Rustica Prograin Génétique, F, zástupce v ČR: AGROFINAL spol. s r. o., Praha.

GEN 2000

Středně raný hybrid, s rostlinami středně velkými, úbory jsou středně velké až velké, v plné zralosti polopřevislé až převislé. Výnos nažek je středně vysoký, olejnatost středně vysoká. Je určen pro pěstování v kukuřičné výrobní oblasti. Výrazné přednosti ani výrazná pěstitelská rizika nemá.
Udržovatel: Institut za ratarstvo i povrtarstvo, YU, zástupce v ČR: Ing. Peter Kováčik

OLSTARIL

Středně raný hybrid, rostliny jsou vysoké, úbor středně velký až velký, v plné zralosti polopřevislý. Výnos nažek dává středně vysoký, se zvýšeným podílem kyseliny olejové v oleji. Předností je vysoký výnos nažek, pěstitelské riziko spočívá v nižší odolnosti proti houbovým chorobám.
Udržovatel: Pioneer Hi-Bred International, USA, zástupce v ČR: Pioneer Saaten GmbH, Břeclav.

Ing. Marek Povolný,
Ústřední kontrolní a zkušební
ústav zemědělský, Brno

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down