Exotika v Lysé nad Labem

Na výstavišti v Lysé nad Labem se konal v uplynulém měsíci první ročník celostátní výstavy nejen exotického ptactva. Pořadatelé se společně s chovatelskými společnostmi pustili do nelehkého úkolu a shromáždili ve třech lyských halách to nejexotičtější, co příroda nabízí.

Spodní výstavní halu zaplnili bažanti, vodní ptáci a holoubci, přízemí potom nebodované exotické ptactvo, pěstitelé květin a prezentace zoologických zahrad. V prvním patře proběhla otevřená bodovaná výstava drobných exotů a kanárů s názvem Ptačí svět a otevřená bodovaná výstava andulek Polabské derby. Návštěvníci, kterých se v Lysé sešlo asi jedenáct tisíc, tak mohli obdivovat rozsáhlou kompozici živých tvorů a rostlin z exotických krajin. Množství vystavovatelů rostlin nebylo největší, pravdou však je, že v této době není ideální čas pro převážení exotických, většinou teplomilných, rostlin.
Zahájení výstavy se, jak je v Lysé zvykem, zúčastnilo mnoho významných osobností. Poslanec Ing. Pavel Kováčik, místopředseda Zemědělského výboru Poslaneckého výboru ČR, pohovořil o plánované novele zákona zahrnující problematiku Cites, která by měla odstranit některé složité administrativní povinnosti. Majitelé exotických chovů mají podle něj svůj podíl i na zachování vzácných a ohrožených druhů. Další z řečníků, RNDr. Václav Větvička, ocenil zdařilé rozmístění výstavních exponátů a celkovou příjemnou a povedenou atmosféru výstavy. Zúčastněné přivítal i starosta Lysé nad Labem Mgr. Jiří Havelka a Ing. Václav Podpěra předseda klubu exotického ptactva. Výstavu oficiálně zahájila Bára Štěpánová.
Příští ročník výstavy Exotika se bude podle pořadatelů konat mezi 30. říjnem a 1. listopadem 2009.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *