12.12.2022 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exkluzivní plodiny s vysokým výnosem pro Vaše pole

Společnost Agrofinal je na trhu již skoro 25 let, po tuto dobu Vám vždy přináší své exkluzivní portfolio, které je postaveno především na vysoké kvalitě osiv, spojené s individuálním přístupem k zákazníkům a kvalitním poradenstvím. Rádi bychom Vám představili vhodné hybridy kukuřice, slunečnice, sóji a řepky jarní k pěstování v letošní sezóně.

Sortimentu kukuřic v letošním roce vévodí liga výnosných Agrofinalu, která zahrnuje velmi výnosné kombinované hybridy ES Bond, ES Joker a ES Faraday.

ES Bond (S 260/ Z 250)

Je špičkový hybrid s vysokým výnosem silážní hmoty a výborným podílem palic. Typ zrna je tvrdý až mezityp, vhodný do mlýnů na výrobu kukuřičné mouky. Vyznačuje se výnosovou stálostí v proměnlivých ročnících a stabilitou výnosu v různých půdních podmínkách. Vyniká velmi vysokým výnosem siláže o vysoké kvalitě a stravitelnosti. Hybrid je vhodný pro bioplynové stanice a k výrobě bioetanolu.

ES Joker (S 250/Z 240)

Zastupuje raný sortimentu kukuřic, v roce 2020 byl pro své skvělé výsledky, vysoký výnos a stabilitu výnosu v různých podmínkách zaregistrován v ČR. Hybrid je vysoký se vzpřímenými listy, bohatě olistěný s velkou palicí. Typ zrna je tvrdý až mezityp. Přínosem je také odolnost k suchu a stay green efekt.

ES Faraday (S 310/Z 300)

Je výborný hybrid středně-pozdního sortimentu. Hybrid je zařazen pro vynikající vlastnosti také v systému FERTCORN. Univerzální hybrid pro pěstování na zrno, siláž i pro bioplynové stanice. ES Faraday nese známku Roots Power, má tedy lépe vyvinutý kořenový sytém, vyšší stabilitu rostlin i lepší odolnost vůči stresovým faktorům. V závěru vegetace vykazuje velmi rychlý dry down efekt zajišťující sklizeň zrna s nízkou vlhkostí.

Nejširší portfolio slunečnic na trhu

Společnost Agrofinal jako jediná společnost na trhu nabízí pěstitelům kompletní portfolio slunečnice napříč všemi segmenty, ať už jsou to klasické hybridy, HO hybridy, nebo hybridy vhodné pro různé herbicidní technologie jako CL, CLP, ExpessSun a další. Mezi nejžádanější klasické hybridy v tomto roce na českém trhu patří ES Bella, ES Rosalia, ES Savana, ES Isida a ES Lena, které nahradily náš nejúspěšnější hybrid na trhu posledních let ES Biba. V segmentu CL a CLP nabízíme výborné hybridy ES Novamis CL, ES Janis CLP, ES Genesis CLP a ES Agraris CLP. V segmentu SU pak vynikající novinka ES Hudson SU. V segmentu HO pak nelze vynechat ES Idillic HO, ES Epic HO či kombinovaný ES Emeric HO-CLP.

Výnosné odrůdy sóji pro všechny účely

V naší nabídce pro letošní rok naleznete dvě velmi rané odrůdy sóji pro potravinářské účely, a to ES Comandor a ES Compositor. Odrůdy se vyznačují bílým pupkem, vysokým obsahem proteinů, výborným stabilním výnosem, vynikající odolností vůči poléhání a výborným zdravotní stavem. Pro krmné účely lze využít odrůdy s tmavým pupkem, v letošním roce nabízíme velmi ranou novinku ES Governor a stálici na trhu ES Navigator.

Řepka jarní, ideální záchrana

Axana je výborný, výnosný, odzkoušený hybrid řepky jarní. Disponuje vysokým, stabilním výnosem a dobrou odolností proti houbovým chorobám. Rostlina je středně vysokého typu, má rychlý počáteční vývoj a velmi dobrou odolnost k poléhání. Obsah oleje v semeni je vyšší, obsah GSL je nízký. Lze ji velmi dobře využít jako náhradu na pozemky, kde byla zaorána plodina poškozená špatným průběhem zimy.

Společnost Agrofinal Vám také přináší širokou nabídku čiroků s využitím na zrno, siláž a bioplyn.*

Ing. Kristýna Toporová,

Agrofinal s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down