Děčín-Libverda oslavovala

Pátek 12. listopadu se stal dnem setkání a oslav na děčínské zahradnické a zemědělské škole Antonína Emanuela Komerse. Stalo se tak díky 160. výročí založení této školy. Rozdávala se i ocenění zasloužilým pedagogům. Na druhý den bylo naplánováno setkání všech absolventů této školy.

K založení školy v Děčíně-Libverdě došlo tedy 12. listopadu roku 1950. Na jejím vzniku se podílel Antonín Emanuel Komers, ředitel panství hraběte Thuna, který byl ustanoven i prvním ředitelem školy. Libverda se v 19. století stala nejvýznamnějším centrem zemědělského vzdělávání v bývalém Rakousko-Uhersku. Za dobu své existence vychovala tisíce absolventů a přispěla tak ke zvýšení odbornosti v zemědělství a zahradnictví. V dnešní době nabízí dva maturitní obory – zahradnictví a agropodnikání. Otevřeny jsou i tříleté učební obory prodavač květin a farmář.
V posledních letech dochází na Libverdě k mnoha změnám. Opravují se původní budovy, nakupuje se moderní technika pro výuku, modernizují se skleníky v zázemí botanické zahrady. Libverda se zkrátka snaží. Držme ji tedy všichni palce do dalších let!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *