18.07.2022 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chcete špičkovou kvalitu ozimů?

Ochrana osiva mořením by měla být běžnou součástí agrotechniky nejen u množitelských porostů. Půdou a osivem přenosné choroby lze efektivně regulovat pouze mořením osiva, foliární aplikace jsou neúčinné nebo vykazují velmi omezenou účinnost, a to pouze v případě některých patogenů. Přitom produkce zdravého zrna vysoké kvality je pro pěstitele prioritou.

Dejte přednost kvalitě, namořte své ozimy mořidlem Celest Trio Formula M.

Ttrojitá síla pro široké spektrum účinku

Mořidlo Celest® Trio je registrováno do pšenice, ječmene, žita, tritikale a ovsa a je tvořeno třemi účinnými látkami: difenoconazole 25 g/l, fludioxonil 25 g/l a tebuconazole 10 g/l. Účinné látky jsou zkombinovány tak, aby zajistily vysokou toleranci ke klíčícím obilninám.

Fludioxonil je širokospektrální kontaktní účinná látka s reziduálním účinkem. Je částečně přijímána semeny a omezeně translokována do klíčících rostlin. Zajišťuje především ochranu proti plísni sněžné a rodu Fusarium spp., ale působí také na patogeny rodu Rhizoctonia spp., Helminthosporium spp.

Triazoly difenoconazole a tebuconazole jsou přijímány a následně translokovány do klíčících a vcházejících rostlin. Účinné látky pronikají do zrn s vodou v průběhu jejich klíčení, takže účinkují proti chorobám, které jsou nejen na povrchu zrna, ale zasahují proti původcům chorob žijících ve vnitřní části zrna. Účinkují především proti snětem (sněti Tilletia spp., Ustilago spp.), ale dokáží také regulovat patogeny rodu Fusarium spp., Septoria spp., Cochliobolus sativus). Účinná látka difenoconazole vykazuje excelentní účinek na sněť zakrslou (Tilletia controversa), tebuconazole je zase specialista na sněť prašnou ječnou (Ustilago nuda).

Vynikající účinnost na plísně i sněti

Mořidlo Celest Trio účinkuje výborně proti fuzariózám (Fusarium spp.), které způsobují hynutí klíčních a vzcházejících rostlin. Navíc u ozimých obilnin významně snižuje výskyt fuzarióz, které v průběhu zimy a v časném jaře způsobují plíseň sněžnou a spolupodílejí se na chorobách pat stébel (Fusarium graminearum, F. culmorum, F. avenaceum aj.).

Velká výhoda mořidla Celest® Trio spočívá v účinku na všechny druhy snětí včetně nebezpečné sněti zakrslé anebo prašné sněti ječné. V problematice snětí Celest Trio předčí i prémiová řešení.

Významně také reguluje původce pruhovitosti ječmene Pyrenophora graminea a další závažné, osivem nebo půdou přenosné choroby.

Formula M – prvotřídní kvalita moření

Mořidlo Celest® Trio navíc disponuje vylepšenou formulací (Formula M), která přináší pro uživatele mořidel výhody ve formě zdokonalení technologie aplikace mořidla (zvýšená sypnost osiva po namoření a jednoduchý systém aplikace) a vyšší kvalitou namořenosti osiva (rovnoměrné namoření osiva).

Zajistěte si špičkovou ochranu vašich porostů – namořte své ozimy mořidlem Celest Trio Formula M.

Ing. Václava Spáčilová, Ph.D.,

Syngenta*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down