Biočaje a biokoření v Praze

Jihomoravská firma Sonnentor, výrobce biočajů a biokoření, otevřela počátkem září svůj první pražský obchod. V reprezentativních prostorách Harrachovského paláce rodiny Baťů v Jindřišské ulici je po Čejkovicích a Brně teprve třetí prodejna. „Budeme s naší pražskou prodejnou o trochu více na očích a věřím, že se na nás brzy štěstí opět usměje, a že s jednou prodejnou v Praze nekončíme,“ říká Václav Dvořák, vedoucí obchodu Sonnentor.
Prodejna navazuje na koncept firemních prodejen, který vychází z filozofie trvalé udržitelnosti a z úzké spolupráce s biopěstiteli.

Produkty jsou umístěny do dřevěných selských skříní, které symbolizují důraz na tradici a ruční práci. Na rozloze 60 m2 si zákazník může vybrat z kompletního sortimentu představujícího téměř 800 bioproduktů. A k celkové atmosféře je třeba přičíst i prostředí plné vůně bylin a koření.

Hlavními produkty firmy jsou bylinné čaje, které pocházejí zejména z českých a rakouských políček. Dále jsou to rozmanité směsi koření z nejodlehlejších koutů světa. „Stejně jako meduňka nebo máta od rodiny Šulců nebo Podstavků či dalších 25 českých biopěstitelů, tak i kurkumu nebo zelenou kávu dovážíme přímo od našich biopěstitelů z Nikaraguy, Tanzánie nebo Indie,“ dodává Dvořák.

Výčet produktů však nekončí u porcovaných a sypaných čajů či koření, v nabídce je mnoho jiných zajímavých specialit. Výrobky Sonnentoru lze zakoupit zejména ve specializovaných prodejnách zdravé výživy nebo prodejnách s dárkovými předměty. Širší nabídka produktů je také v tzv. partnerských prodejnách Sonnentor, kterých je k dnešnímu dni více než 40. „Před několika lety jsme se rozhodli, že naše kvalitní produkty nebudeme za nevýhodných podmínek a pod tlakem na cenu dodávat do sítí nadnárodních supermarketů. Díky tomu můžeme vytvářet úžasné produkty z kvalitních místních čerstvých surovin a vytvářet pro místní, české lidi nová pracovní místa. Naše produkty symbolizují hodnoty, za kterými si pevně stojíme,“ říká jednatel společnosti Josef Dvořáček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down