17.09.2021 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aminokyseliny pro rostliny

Při pěstování plodin je celá řada důležitých korků, které vedou k dobrému výsledku. Důležitý je výběr odrůdy, způsob a intenzita výživy, volba strategie ochrany apod. S tím vším zemědělcům radí společnost Bopur poradenství ve výživě a ochraně rostlin, s. r. o.

V Nabočanech na výstavě Naše pole se představila také společnost Bopur poradenství ve výživě a ochraně rostlin, s. r. o., a její název vystihuje její hlavní zaměření. Zástupci společnosti Bopur navštěvují zemědělské podniky a věnují se poradenství od zasetí plodin až po jejich sklizeň.

Navíc společnost Bopur zastupuje na českém trhu společnost Bioiberika. V nabídce tak najdeme dvě řady přípravků – řadu AminoQuelant a biostimulátory.

Přípravky ze skupiny AminoQuelant obsahují levotočivé aminokyseliny živočišného původu. Ty jsou bez problémů přijatelné pro organismy a díky živočišnému původu obsahují široké spektrum sloučenin. Přípravky jsou doplněny o celou řadu mikroprvků, jako jsou bór, měď, zinek, mangan a další, případně jejich kombinace.

Ucelenější kombinaci důležitých mikro- a částečně i makroprvků obsahuje přípravek AminoQuelant®-Minors. Jedná se o specifický korektor proti stresu způsobenému deficitem více živin. Je to produkt s vyváženou vazbou mezi volnými aminokyselinami a jednotlivými živinami, jako jsou síra, železo, hořčík, zinek a mangan, ale také malé množství dusíku. Kombinace aminokyselin a mikroživin přispívá k lepší asimilaci a daleko rychlejší a efektivnější distribuci do míst jejich potřeby.

V nabídce biostimulátorů se v Nabočanech představilo hned několik výrobků. Pro první fáze vegetace je určený Terra-Sorb Radicular. Konkrétně působí tento přípravek při rozvoji kořenové soustavy. Rostliny s dobrými kořeny jsou schopné zajistit si více vody a živin z půdy. To je předpoklad pro lepší zvládání stresových podmínek během vegetace.

Další produkt je vhodné aplikovat v průběhu vegetace. Terra-Sorb Organic má hned dva účinky na pěstované plodiny. Obsažené aminokyseliny působí biostimulačně a několik mikroprvků zajišťuje rostlinám výživu a aktivuje četné fyziologické a enzymatické pochody.

V závěru vegetace, kdy se přímo rozhoduje o kvalitě pěstovaných produktů, doporučuje firma Bobur použití přípravku Equilibrium. Skupina aminokyselin, polysacharidů, betainů, sterolů a dalších látek působí synergicky a stimulují procesy tvorby plodů a semen.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down