19.03.2024 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aktuální školení ve Vlašimi

Zemědělci, kteří uvažují o regenerativním způsobu hospodaření, se mohou zúčastnit dvoudenní školení, které proběhne  26. a 27. března 2024 v hotelu Na Výtoni ve Vlašimi. Akce je věnována přirozenému zvyšování úrodnosti půdy, jednotlivým základním principům regenerativního zemědělství a díky praktickým příkladům nabízí i bohatou výměnu zkušeností.

Přechod na regenerativní zemědělství může přinést udržitelnější hospodaření a větší odolnost vůči výkyvům počasí, posilující tak celkovou produktivitu a životaschopnost farem. Školení je součástí programu EIT Food UpScale Regenerative Agriculture a organizuje ho startup Carboneg. EIT Food je podporován Evropským inovačním a technologickým institutem (EIT), orgánem Evropské unie.

Praktické rady

O nutnosti být připraven na stále častější výkyvy počasí se vede nejen v zemědělství mnoho diskuzí. Těm, kteří chtějí být připraveni včas, se nabízí účast na školení o přestupu na udržitelnější způsob hospodaření, kterým je regenerativní zemědělství. Seminář trvá dva dny. Úterý 26. března je plně věnováno teoretické části a díky bohaté účasti přednášejících z řad zkušených zemědělců bude mít i praktický přesah. Mezi hlavní témata školení patří základy a hlavní principy, vliv mechanického zpracování na strukturu a kvalitu půd, jak nejlépe zaintegrovat do celého systému hospodářská zvířata, chyby a výzvy v začátcích i ukázka plánů přechodu. Oproti tomu středa 27. března nabídne kromě přednášek také návštěvu dvou podniků a farem v okolí Vlašimi. Zemědělci si odnesou praktické rady pro začátek přechodu na regenerativní zemědělství a získají inspiraci i větší sebevědomí pro provádění změn.

Jedinečná příležitost

Školení se koná v České republice už potřetí a nabízí jedinečnou příležitost pro zemědělce, kteří chtějí přejít, zprvu i jen třeba na menší části své výměry, na regenerativní způsob hospodaření a trvale zajistit bohatší život v půdě. Díky podpoře programu EIT Food UpScale Regenerative Agriculture je pro účastníky včetně ubytování zdarma. Na školení je třeba se předem zaregistrovat na stránce Carbonegu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down