Agropol Group loni se ziskem

Skupina Agropol Group loni předběžně vykázala nekonsolidovaný zisk před zdaněním 450 milionů Kč. Je to proti předchozímu roku dvojnásobek. Nekonsolidované tržby holdingu se meziročně zvýšily o 11 % na 14,5 miliardy Kč. Skupina produkuje téměř 25 % průmyslově vyráběných krmných směsí v České republice, včetně potřebného dovozu bílkovinných krmiv. Asi 20 % se podílí na nákupu a obchodu s řepkou a zajišťuje téměř 16 % dodávek agrochemických přípravků. V současnosti holding disponuje skladovou kapacitou téměř jeden milion tun převážně ve velkoobjemových obilních silech.

Součástí holdingu je podnik Jihočeská drůbež Vodňany. Loni tam bylo zpracováno 44 tisíce tun kuřat, což je zhruba pětina tuzemské spotřeby. Podnik investoval více než sto milionů korun do rekonstrukcí, které zabezpečují kvalitativní a hygienické standardy. Obhájil tak certifikát pro neomezený vývoz do zemí Evropské unie.
Agropol Group tvoří kromě zpracovatelského podniku ve Vodňanech osm podniků zemědělského zásobování a nákupu (ZZN), a. s., Agropol a čtyři dceřiné společnosti. Koncem loňského roku přibyl ještě podnik ZZN Břeclav.

Zpracováno podle zprávy ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *