24.02.2020 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biofungicid získal silného partnera

Exkluzivní práva v osmnácti evropských zemích na distribuci tuzemského biofungicidu Polyversum získala nadnárodní indická společnost UPL. Přípravek je založen na mykoparazitické houbě Pythium oligandrum, v tuzemsku má registraci proti řadě houbových chorob v mnoha plodinách, z části jde o minoritní použití. Používá se ale po celém světě. Účinná látka se prodává také pro použití proti nežádoucím plísním za zdech domů pod názvem Bio Repel nebo proti kožním mykózám například pod obchodním názvem Pythie - Chytrá houba.

Společnost UPL v závěru minulého roku v tiskové zprávě informovala, že její evropská divize uzavřela distribuční dohodu s výrobcem Polyversa, českou firmou Biopreparáty, spol. s r. o. „Polyversum WP představuje odlišný, inovativní a účinný přístup k regulaci chorob u polních a speciálních plodin, který je šetrný k životnímu prostředí,“ uvedla Paula Pintová, z vedení společnosti UPL. Dodala, že tato dohoda doplňuje jejich rostoucí portfolio produktů pro biologickou ochranu rostlin a pěstitelům v Evropě poskytuje další udržitelné řešení pro ošetřování jejich plodin. Dohoda je podle ní vynikajícím příkladem, jak může UPL prospět evropským pěstitelům a přispět k udržitelnosti zemědělství.
Ředitel společnosti Biopreparáty Ing. Arch. Martin Suchánek uvítal, že mohou s UPL spolupracovat při uvádění tohoto biologického přípravku na ochranu rostlin na evropský trh. Dodal, že jako pátý největší světový hráč v oblasti ochrany plodin má společnost UPL velmi dobré předpoklady pro uvedení přípravku Polyversum WP na trh. „Ve firmě Biopreparáty jsme velmi rádi, že jsme spojili své síly se společností, která sdílí naše nadšení a vizi o potenciálu a rozvoji tohoto progresivního biologického řešení pro zemědělství. Naším společným cílem bude rozšířit potenciál přípravku Polyversum WP v Evropě do nových plodin a zemí a spolupracovat se společností UPL na nových technologiích. Paula Pintová připomněla, že přípravek působí na klíčové patogeny, jako je Botrytis u ovoce a zeleniny nebo Fusarium v polních plodinách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down