30.08.2023 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sedm důvodů pro použití fungicidu na podzim

V období 4-6 listů řepky olejky ozimé, což většinou bývá koncem září až začátkem října, je nutné aplikovat fungicidy s morforegulačním účinkem. Jejich pozitivní vliv na habitus rostliny před zimou, ochranu proti Phomě a na výnos je dlouhodě známý a prokazatelný řadou výsledků z pokusů či pozorování z praxe. Nyní vám prozdradím 7 důvodů, proč byste měli k ochraně řepky olejky ozimé zvolit fungicid s morforegulačním účinkem Toprex®.

1. Vysoká selektivita k rostlině

Fungicid Toprex je vysoce selektivní k rostlině na rozdíl od jiných fungicidů s morforegulačním účinkem, které se vyskytují na trhu. Toto je velká výhoda pro aplikaci na nevyrovnané porosty, kde se vyskytují i rostliny v raných růstových fázích, kterým fungicid Toprex neublíží. 

2. Silný regulátor růstu

Fungicid Toprex obsahuje silný regulátor růstu, účinnou látku paclobutrazol. Její působení má za důsledek silnější, delší a rozvětvenější kořenový systém, který zaručí lepší příjem vody, živin a odolnost vůči suchu a jiným stresovým faktorům.

3. Široký kořenový krček

Po aplikaci fungicidu Toprex je v porovnání s ostatními standardy vidět široký kořenový krček.

4. Úspěšné přezimování

Silná kořenová soustava, zkrácené a zdravé rostliny jsou předpokladem pro úspěšné přezimování řepky olejky.

5. Fungicid Toprex podporuje tvorbu bočních pupenů

Ty jsou zárodkem budoucích výnosotvorných větví.

6. Ochrana řepky proti houbovým chorobám

V posledních letech, kdy se potýkáme s dlouhými a poměrně teplými podzimy se na polích řepky vyskytuje čím dál tím více fómové hniloby. A to je další důvod, proč bychom měli aplikovat fungicid Toprex. Jeho druhá složka, fungicidní účinná látka difenoconazole poskytne naprosto bezchybnou ochranu řepky proti houbovým chorobám, především proti fómové hnilobě.

7. Vyšší ukládání energie

Fungicid Toprex přispívá ke zvýšenému ukládání energie ve formě cukrů a bílkovin, které jsou základními stavebními kameny výnosotvorných prvků.

Ing. Renata Salavová,

Syngenta Czech,

Foto archiv firmy*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down