Zlatá medaile pro biovíno z České republiky

V mezinárodní soutěži Mundus Vini Biofach získal jednu ze zlatých medailí také Rýnský ryzlink z vinařství Lenky Kadubcové z Lipova na Hodonínsku.

Informovala o tom Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství (ČTPEZ). Letošního ročníku se zúčastnili soutěžící z 15 zemí s téměř pěti sty vzorky biovín, medailových pozic dosáhlo 209 z nich, uvedl pořadatel soutěže. Padesátičlenná porota udělila cekem jedenáct nejvyšších ocenění – velkých zlatých medailí. Zlatou medaili získalo 108 vín, dalším devadesáti udělila porota medaili stříbrnou. Velký úspěch zaznamenali němečtí vinaři, získali celkem 71 medailí (z toho pět velkých zlatých), po nich následovala Itálie (56) a Španělsko (40).

Rýnský ryzlink z rodinného vinařství Kadubcových získal zlatou medaili v kategorii bílých polosladkých vín. Vinařství Kadubcových zopakovalo svůj úspěch již podruhé, první zlatou medaili získali za svůj rýnský ryzlink v roce 2012. Rodinné vinařství Kadubcových se nachází na Hodonínsku a má vinohrady o rozloze zhruba 10 ha, uvádí dále ČTPEZ . Vedle tradičních odrůd Rulandské šedé, Sylvánské zelené, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Merlot a Svatovavřinecké pěstují odrůdy Hibernal a Neronet. Soustředí se zejména na produkci bílých a růžových vín se zaměřením na přívlastková vína, ledová a slámová vína s vysokým stupněm cukernatosti. V ekologickém systému hospodaří od roku 2009, hlavním důvodem k přechodu bylo zachování a zlepšování půdní úrodnosti. Kladou velký důraz na práci na vinici a ve výrobním procesu minimalizují užívání antioxidačních a čeřicích přípravků.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *