Zavedli doplňkový sortiment

Dva nové výrobky zařadila do doplňkového sortimentu společnost EGT system spol. s r. o., která dosud nabízela především látky se stimulačním účinkem a hnojiva. Uvedl to včera na semináři v Lukavci Ing. Oto Hausenblas, který ve společnosti působí jako koordinátor.

Prvním výrobkem je chelatizační komplexotvorné činidlo Cleaner Soft, které podle Ing. Hausenblase již vyvinuli před delší dobou. Má sloužit ke skrytí tvrdosti vody, což je výhodné například pro úpravu vody v postřikovačích. Dá se využít také k rozpouštění anorganických usazenin v různých systémech, například v potrubí, čerpadlech nebo výměnících. Dávkování se liší podle aktuální a požadované tvrdosti, pohybuje se orientačně v rozmezí 8–28 ml/l. Druhým produktem je Cleaner Oil, který rozpouští anorganické nečistoty, využívá se zhruba v 5–10% koncentraci. Pro toto činidlo mají podle Ing. Hausenblase k dispozici testy snášenlivosti pro různé plasty.

Jak uvedl, oba produkty jsou bezpečné a biodegradovatelné. Lze je míchat dohromady a použít pro současné odstraňování jak organických, tak anorganických nečistot, například v postřikovačích.

Na semináři s několika přednáškami vystoupil také Ing. Jaroslav Mach ze společnosti EGT system. Věnoval se spektru přípravků, které nabízejí, a také novým poznatkům ve vedení porostů týkajících se využívání stimulátorů, práci s dávkami dusíku a výsevkem i specifickým reakcím odlišných odrůd pšenice na tyto zásahy. Upozornil také na to, že 25 kg N/ha v základní výživě poskytne u pšenice 1 t/ha výnosu. Stejný výnos ale lze získat postupnou aplikací 15 kg N/ha v močovině přes list během vegetace.

Na semináři vystoupil s obsáhlou přednáškou o půdě také doc. Ing. Václav Brant, Ph.D., který kromě jiného upozornil, že základní vliv na variabilitu porostů má mikrovariabilita pozemku, kterou ovlivňují především zpracování půdy a hnojení.*

 

Další podrobnosti si můžete přečíst v některém z dalších čísel časopisu Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *