Zaorávky budou nízké

Zaorávky ozimé řepky se letos podle dosavadních odhadů očekávají zhruba v rozsahu 5–7 % ploch, což je podobná hodnota jako v minulém roce (7 %). Uvedl to včera na semináři Řepka pro třetí miléniun Ing. David Bečka, Ph.D. z České zemědělské univerzity v Praze.

 

 

Dodal, že k lepšímu přezimování přispěl příznivý stav porostů díky suššímu a dlouhému podzimu a také to, že teploty v předjaří nekolísaly (oproti rokům, kdy byly plochy zaorávek větší). Řepka přežila holomrazy až –24 °C. Mrazy ale nepříznivě postihly ozimou pšenici.

Konferenci pořádala ve Větrném Jeníkově společnost Limagrain, která představila některé novinky. Zcela nově uvádí na trh liniovou odrůdu Lohana, která podle zástupce firmy Ing. Michala Adlera vyniká vysokým výnosem, odolností proti vymrzání a výborným zdravotním stavem. Dr. Wolfgang Lueders, produktový manager Limagrain Deutschland GmBh uvedl, že společnost chystá v Německu registraci odrůdy ozimé řepky Andromeda s rezistencí vůči některým kmenům nádorovitosti brukvovitých.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *