Výživa na přírodní bázi

Pokusy s cukrovou řepou, ozimou pšenicí a řepkou prezentovala na výstavě Naše pole společnost Agrobiosfer, s. r. o. Šlo především o ošetření plodin pomocnými rostlinnými přípravky a hnojivy z jejich sortimentu.

Zástupce společnosti Ing. Adam Nawrath, Ph.D., představil odstupňované varianty ukazující jejich technologii, také v porovnání s neošetřenou kontrolou. U ozimé pšenice a řepky zahrnovaly použití organického granulovaného hnojiva AlgaSoil, na které navazovala listová výživa a stimulace. Použity byly stimulanty Alga 300++P, Alga 300++K a Alga 600 a také přípravek SoftGuard++, u kterého firma uvádí preventivní působení proti chorobám. „U pšenice je na porostech vidět při plném ošetření větší počet klasů, které jsou i delší. Mají lepší zdravotní stav především díky přípravku SoftGuard,“ uvedl Ing. Nawrath. Dodal, že u řepky oproti kontrolní variantě napočítali vyšší počet větví, o jednu až dvě na rostlinu. Díky biostimulačnímu ošetření rostliny dokázaly udržet větší počet šešulí. Co se týče cukrovky, tam byla použita listová výživa ProBoron, CaBoron a MicroRich, ale také již zmíněný SoftGuard či Alga 300++P a Alga 300++K. Jak podotkl Ing. Nawrath, v cukrovce byl již v této fázi po aplikaci listové výživy a stimulace vidět rozdíl ve velikosti bulev.
Konstatoval také, že jejich přípravky pro výživu a stimulaci jsou založené na čistě přírodní bázi. Cílem je, aby ošetření bylo pro zemědělce rentabilní, což přispívá k trvale udržitelnému zemědělství. „Vždy musí vykazovat zisk, což máme v pokusech ověřeno,“ shrnul Ing. Nawrath. „Nabízíme komplexní ošetření do všech hlavních plodin. Naším cílem je nabídnout pro konkrétní potřebu zákazníka nejvhodnější řešení. K tomu máme vyškolený tým obchodních zástupců, kteří byli k dispozici během celé akce,“ uzavřel.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *