13.07.2016 | 12:07
Autor:
Kategorie:

Její předností je, že si poradí s extrémy počasí

V posledních letech se zemědělci musejí potýkat se stále většími výkyvy počasí. Možností, jak eliminovat neúspěch při pěstování, je vybrat vhodnou odrůdu, která si poradí i s extrémy počasí. Jednu takovou – novou odrůdu ozimé pšenice – představila společnost VP AGRO, spol. s r. o., v Nabočanech.

Ing. Petr Shejbal, vedoucí oddělení osiv obilnin a řepky, z firmy VP AGRO, spol. s. r. o., představil hlavní novinku pro letošní sezónu – odrůdu RGT Reform, která pochází ze šlechtění RAGT. „Odrůda pochází z německého šlechtění nedaleko města Magdeburg. Zastupujeme ji na českém trhu, protože poslední roky si zemědělci vybírají odrůdy, které jsou úspěšné i v Německu. A právě RGT Reform je v současné době jedničkou na německém trhu, kde má letos téměř 5300 ha množitelských ploch, v České republice je vyseta na 1200 hektarech,“ prozradil Ing. Shejbal, který měl na sobě tričko s podobiznou slona a nápisem RGT Reform, které mělo symbolizovat přednosti nové odrůdy.

Zástupce VP AGRO zdůraznil zejména univerzálnost této odrůdy: „Áčková odrůda RGT Reform je novou německou odrůdou s vysokým výnosem ve všech výrobních oblastech (BSA hodnocení 8/8). Uvedl, že jde o krátkou kompaktní odrůdu s velmi dobrou odolností vůči poléhání, také zdravotní stav listu i klasu je na vysoké úrovni. Velmi dobrou odolnost podle něho vykazuje vůči braničnatkám, padlí, rzi travní, plevové i pšeničné a fuzáriím, což umožňuje výsev po kukuřici na zrno i obilnině. Má velmi široké seťové okno, je možné ji sít časně i v pozdních termínech. Slabinou odrůd většinou bývá mrazuvzdornost, ale u odrůdy RGT Reform je velice dobrá. Velkým plusem je i její vysoký a stabilní výnos zrna za každého počasí, patří k těm nejintenzivnějším a nejvýnosnějším odrůdám na našem i německém trhu. Má stabilní pádové číslo,“ popsal novinku Ing. Shejbal.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down