21.01.2015 | 01:01
Autor:
Kategorie:

Intenzivní a udržitelné zemědělství

Zajistit zdravý porost a v konečném efektu kvalitní a vysokou produkci – to jsou společné cíle zemědělců a společnosti Syngenta, jejímž jedním z cílů je zajistit dostatek potravin pro rostoucí počet lidí ve světě. Cestu vidí v intenzivním a zároveň udržitelném zemědělství.

Společnost Syngenta uspořádala ve dnech 20 a 21. ledna tradiční konference v Čestlicích u Prahy, respektive Brně. Ing. Ľuboš Koľ, generální ředitel společnosti Syngenta Česká a Slovenská republika představil hned na úvod oficiální program společnosti s názvem Plán úspěšného rozvoje (Good Drowth Plan) sestávající ze šesti dílčích bodů.

Především se plán týká efektivnějšího pěstování plodin. Společnost Syngenta chce přispět k zvýšení průměrné produktivity hlavních světových plodin o 20 %. Toto navýšení produkce má ovšem být zajištěno bez využití další plochy zemědělské půdy, či většího množství vody a dalších vstupů. Chceme naší technologií přispět k ochraně půdy a posílení biodiverzity. Společnost Syngenta má za cíl zvýšit úrodnost přibližně deseti milionů hektarů půdy, které jsou na pokraji degradace. Zmiňované posílení biodiverzity se týká přibližně 5 mil. hektarů půdy.

 

Více v přiloženém videu.

 

Syngenta syngenta 1 syngenta 2 syngenta 3

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down