V Německu připravují třídenní polní dny

Zhruba tři stovky vystavovatelů z Německa a okolních států se v polovině června chystají na polní dny DLG. Třídenní akce proběhne v německém Haßfurtu.

Záběr akce je tradičně velmi široký. Zahrnuje nejen odrůdy, hnojiva a přípravky na ochranu rostlin, ale například také předvádění strojů včetně překážkového parkuru pro postřikovače a rozmetadla pevných hnojiv. Lákadlem je také soutěžní forma porovnání různých způsobů pěstování ozimé pšenice a řepky.

Polní den se věnuje také některým speciálním odborným tématům. Jak uvádí pořadatel na webu věnovaném akci, v letošním roce to budou drony a systém dálkového průzkumu v zemědělství. Proběhne také akce věnovaná polním robotům. Tematická centra jsou tentokrát věnována bioekonomice, cukrové řepě a olejninám a proteinovým plodinám. Speciální stanoviště se bude zabývat hnojením kejdou a digestátem jak z pohledu produkce a živin, tak legislativy.

Drony přispívají ke změnám probíhajícím v zemědělství. Ze vzduchu je možné získat další informace, létací stroje vybavené speciálními senzory a kamerami poskytují informace o stavu porostu a bonitě půdy a podporují zemědělce při efektivním využívání podnikových prostředků, upozorňují pořadatelé polního dne. V rámci předvádění dronů se budou snažit odpovědět na otázky, které z těchto strojů se hodí pro nasazení v zemědělství, jaké mají přednosti a nedostatky a jak vypadá využití z pohledu práva. Předvádět se bude například výpočet objemu biomasy na základě získaných dat, lokalizace srnčat nebo kapslí s trichogramou, lokální hnojení či odhad škod.

Porovnání pěstitelských technologií probíhá u pšenice a řepky. U pšenice představí svoje technologie pěstování pět německých a šest zahraničních týmů. U řepky se zúčastní osm týmů. V tomto případě se zaměří nejen na co největší výnos oleje, ale budou se muset vyrovnat také se všemi povinnostmi z pohledu ochrany životního prostředí, které dnes zemědělec musí plnit. To se týká především obsahu dusíku v půdě po sklizni. V obou případech se účastní také Česká republika.
Během akce budou probíhat také odborná fóra.*

 

Další podrobnosti si přečtete v připravovaném čísle týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *