Spotřeba hořečnatých hnojiv roste

Především sortiment hnojiv německé společnosti K + S KALI GmbH představila její tuzemská dceřiná společnost K + S Czech Republic, a. s., na veletrhu Techagro.

„V Německu těžíme draselná a hořečnatá hnojiva, do České republiky dovážíme hlavně draselnou sůl a Kieserit. Jejich spotřeba v posledních letech stoupla, jsme za to velice rádi. Spotřeba Kieseritu se zhruba za posledních šest let ztrojnásobila. Zemědělci asi zjistili, že hořčík v půdě chybí a začali se tím zabývat,“ konstatoval Ing. Karel Pavlů, vedoucí obchodního úseku draselných a hořečnatých produktů. Jak dodal, u draselných hnojiv jsou nárůsty nižší a spotřeba se v tuzemsku drží kolem deseti kilogramů K2O na hektar a rok. Konstatoval také, že jimi nabízená hnojiva mají přírodní charakter a jsou schválené i pro ekologické zemědělství.
Mírné nárůsty prodeje registrují také u listových hnojiv, mezi která patří hořečnaté hnojivo EPSO Top (síran hořečnatý) a hořká sůl s mikroprvky EPSO Mikrotop (síran hořečnatý + 0,9 % B a 1 % Mn).
Společnost K + S Czech Republic, a. s. se nezabývá jen prodejem hnojiv pro zemědělství. Jak uvádí na svých internetových stránkách, do jejího sortimentu patří také kamenná a vakuová sůl pro potravinářství, chemický a strojírenský průmysl a krmivářské zemědělské výroby. Dále také prodává posypovou sůl pro zimní údržbu pozemních komunikací. Třetí hlavní aktivitou K + S Czech Republic a. s. je ukládání zvláště nebezpečných odpadů ve vytěžených důlních prostorech v Německu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *