Šlape jako hodinky

Goltix Titan je nově vyvinutý dvousložkový herbicid do cukrovky s prodlouženým působením – ideální partner pro herbicid Belvedere Forte. Spolu vytváří Titan Systém kontroly plevelů v cukrovce kombinaci pěti účinných látek. Je mimořádně šetrný k cukrovce již od jejího vzcházení. Nabízí jednoduchý recept na čisté pole.

Unikátní kombinace osvědčených látek

Přípravek Goltix Titan je selektivní herbicid ve formě suspenzního koncentrátu (SC) vyvinutý pro hubení jednoletých dvouděložných plevelů v cukrovce a krmné řepě. Goltix Titan obsahuje dvě účinné látky. První z nich osvědčený metamitron se známou herbicidní účinností, jenž je zde použit v jemně mleté formě. Druhou účinnou látkou je quinmerac. Výsledkem jedinečné kombinace těchto dvou látek je kontrola velmi rozsáhlého spektra plevelů v porostech řepy, přičemž je přípravek cukrovkou nadstandardně dobře snášen. Vyznačuje se rovněž velmi dobrou mísitelností. Obě účinné látky jsou pleveli přijímány kořenem a listem.

Rozšířené plevelohubné spektrum

Pěstitelé cukrovky dobře znají a léta používají osvědčený přípravek Goltix Top. Logická otázka je tedy jednoduchá: V čem je Goltix Titan lepší než stávající Goltix Top? První odpověď se skrývá v přínosech přidané účinné látky quinmerac. Goltix Titan díky ní nabízí rozšířenou a lepší účinnost zejména na svízel přítulu, tetluchu kozí pysk, lebedu rozkladitou, rdesno červivec, lilek černý a kokošku pastuší tobolku.

Prodloužená účinnost

Druhou odpovědí je prodloužená účinnost. Přípravek je špičkově formulován. Obsahuje velmi čisté nenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které výrazně napomáhají zlepšení stability účinných látek vůči UV záření. Účinné látky díky této technologii pak déle odolávají rozkladu působením slunečního záření. To přináší pro praxi delší i vyšší herbicidní účinnost přípravku.

Titan Systém

Přípravek Goltix Titan byl vyvíjen i se záměrem nalézt optimálního partnera pro přípravek Belvedere Forte obsahující tři účinné látky v unikátním poměru (phenmedipham 100 g/l + desmedipham 100 g/l + ethofumesate 200 g/l). Spolu nyní tyto dva přípravky vytváří jednoduchý Titan Systém odplevelení cukrovky. V prvním termínu doporučujeme dávku Goltix Titan 1,33–2 l/ha + Belvedere Forte 0,8 l/ha. V následných dvou aplikacích pak již zvýšíme dávku Belvedere Forte na 1 l/ha, hektarová dávka Goltix Titanu zůstává stejná 1,33–2 l/ha. Celý Titan Systém se vyznačuje mimořádnou šetrností k pěstované plodině. Jeho základní schéma přináší tabulka.

Koncepce Titan Systému byla vedena snahou nabídnout kompletní řešení postavené na třech základních pilířích:

1. Vysoká účinnost

2. Vysoká šetrnost k cukrovce

3. Jednoduchost použití.

Loňské první zkušenosti našich pěstitelů ukazují, že je to krok správným směrem.

Kombinace se smáčedlem Grounded

Specializované půdní smáčedlo Grounded zabrání nežádoucímu úletu postřiku, zajistí jeho rovnoměrnější distribuci na povrchu pole a zlepší navázání účinné látky na půdně sorpční komplex. Výsledkem je prodloužení doby účinnosti a omezení jeho případného vyplavování silnými dešti. Doporučujeme dávku 0,2–0,4 l/ha podle zvolené hektarové dávky vody a druhu půdy. Na lehčích půdách volíme dávku vyšší.

 

Užitečná řešení – Adama je společnost nabízející spolehlivá řešení osvědčenými přípravky na ochranu rostlin. Jsou určena pro pěstitele, kteří požadují kvalitu a přitom dobrou cenu. Jednoduše porosteme spolu.

Ing. Jiří Vašek,

Adama CZ s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *