Setkání s novým názvem i přípravky

Od 1. ledna 2015 vystupuje společnost Agrovita pod názvem Adama CZ s. r. o. Jde jednoho z předních dodavatelů komplexních řešení v ochraně rostlin. V rámci tradičního setkání v Kurdějově na jižní Moravě se přítomní dozvěděli informace o ověřených přípravcích i novinkách v ochraně rostlin, které společnost Adama CZ na trhu nabízí.

Adama CZ s. r. o. je dceřinou společností ADAMA Agricultural Solutions Ltd. (dříve Makhteshim Agan Industries Ltd.), která celosvětově dodává post patentová řešení v ochraně rostlin a disponuje téměř kompletním sortimentem přípravků pro zemědělské i nezemědělské účely.

Zástupci Adama CZ s. r. o. představili nově registrovaný širokospektrální třísložkový fungicid Kantik, který je vhodný pro použití do všech obilnin s flexibilním dávkováním. Obsahuje tři účinné látky: fenpropidin 150g/l, tebuconazole 100 g/l a prochloraz 200 g/l. Výhodou je zejména jeho široké aplikační okno od BBCH 30 do BBCH 69.

Další novinka Banjo Forte je speciálně vyvinutý fungicid proti plísni bramborové. Obsahuje kombinaci dvou osvědčených účinných látek s rozdílným mechanizmem účinku: fluazinam 200 g/l a dimethomorph 200 g/l. Ošetření se provádí preventivně nebo při zjištění prvních příznaků choroby v intervalu sedm až deset dní. Ke zlepšení průniku dovnitř rostliny se doporučuje přidat speciální smáčedlo Velocity.

V rámci akce vystoupil i prof. Ing. Zdeněk Žalud, Ph.D., z Mendelovy univerzity v Brně, který představil projekt Intersucho.*

 

Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *